WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

20’LİK DİŞ SENDROMU

Dişlerimiz ve diş yapılardan dolayı her zaman her yerde diş sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunların kesin ve kısa bir yolu vardır, bu yollardan en iyi yöntem ise doktor tavsiyesi ile yapılan, işlemlerdir. Bu dişlerden olan 20’lik dişler 17 ile 20 yaş arasında çıkmaya başlayan ve bu dişler çıkışları ve duruşları ya da açtığı sorunlar yüzünden bir hekime danışarak müdahaleler gerçekleşmelidir. Bu müdahaleler genellikle cerrahi yönde olmaktadır. Çünkü yirmilik dişler çenedeki çıkışları sebebi ile ya tam çıkmakta ya da çenedeki yapılardan dolayı yarım çıkmaktadır.

Bu 20’lik dişlere gömülü dişlerde denmektedir. 20 yaş diş çekimi fiyat aralığı sadece müdahaleler sırasında yapılan tetkikler sonrası ya da yapılacak olan röntgen çekimleri ya da dişin çıkışlarını öz önüne alarak yapılan tedaviler sonunda gerekmemektedir. Çünkü dişler çıktığı andan itibaren değil de sonradan dişlerde görülen çürüme, mikrop ya da enfeksiyon gibi reaksiyonlar görülmektedir. Bu nedenler yüzünden yirmilik diş sorun olmaktadır.

Ağzımızın en uca köşesinde olduğundan dolayı fırçalanmamaktadır ve diş temizliği yapılamamaktadır. Bu yüzden çürümelere ve birçok nedene yol açmaktadır. Bu nedenler yüzünden ve dişin yapıları normal diş yapılarına göre farklı olduğundan dolayı alımı da oldukça farklı yöntem de yapılmaktadır. Nasıl mı muayeneden sonra yapılan tetkikler içerisinde cerrahi müdahale gerektiren varsa cerrahi müdahaleler yapılmaktadır.

20 yaş diş çekimi fiyat dişe göre değişmektedir, çünkü müdahale yapısı ve tedavileri farklı olacağından fiyat aralığı da değişmektedir. Gömülü dişler genellikle çıkışları ve büyüklüğü farklı açıda olduğundan dolayı ve çenedeki yapısallıktan dolayı 20’lik dişlerde çıkışlar farklı olmaktadır. Bu farklılarda tedavilerde farklı olmaktadır, bu farklılıklar sebebi ile müdahalelerde genellikle cerrahi müdahalelerle gerçekleşmektedir.

Bu gömülü yani 20’lik dişlerin yaşattıkları sebeplerden dolayı alınmaları gerekmeklerde, yoksa 20’lik dişler çıktığı andan alınması gerekmemektedir sebeplerden dolayı alınmasına kadar verilmemektedir. 20’lik diş çekimi fiyat müdahaleler sonrasından sonra fiyat verildiğinden dolayı tam kesin fiyat söylemek yanlış olmaktadır. Müdahale ve tedaviler sonrasında yapılan her olanak göz önüne alınarak 20’lik diş çekim fiyatı verilmektedir.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız