WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

4. ITI Türk Kongresi

Dünyada dişhekimliğinin implantoloji alanındaki en önemli akademik organizasyonları arasında sayılan ITI'nin (International Team for Implantology), dünyadaki 20 alt bölümünden biri olan ve bugüne kadar 3'ü ulusal olmak üzere 100'e yakın kongreyi geride bırakan İTİ Türk. ülkemizde oral implantoloji bilgilerinin yaygınlaştırılması amacıyla akademik çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Düzenlenen faaliyetler arasında en önemlilerinden biri sayılan 4. İTİ Türk Kongresi, 3-4 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul Sheraton Maslak Hotel'de gerçekleştirildi.

Yurt dışından 5 konuşmacının katıldığı kongrede, Türk konuşmacılar da sunum ve posterlerle katkıda bulundular. Bu yılkı ana başlığı "Oral implantoloji Pratiğindeki Gerçekler" olan kongrede;

Japonya'dan Hideaki Katsuyama, italya'dan Daniele Botticelli, Hollanda'dan Daniel Wismeijer, Avustralya'dan Tony Davvson ve izlanda'dan Bjami E. Pjetursson konuşmalarını gerçekleştirdiler. Kongrenin Bilimsel Başkanlığı1T Prof. Dr. Ateş Parlar, organizasyon sorumluluğunu ise İTİ Türk Section'un Başkam Prof. Dr. Haldun iplikçioğlu gerçekleştirdi.

Kaynak: Dentalife Dergisi Yıl: 6 Sayı: 25 Eylül 2008

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız