WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

All on 4 (Bir Günde Sabit Diş)

İmplant teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmeler sayesinde artık uzun süren zahmetli ileri cerrahi uygulamalara gerek kalmadan bir günde sabit dişlerinize kavuşabilirsiniz.

(Eğer sizinde hiç bir dişiniz yoksa veya tüm dişlerinizi kaybetme noktasına geldiyseniz bu uygulama tam size göre. )

Günümüzde eksik dişleri için implant uygulamasının diğer tüm protez alternatiflerine göre tartışmasız en iyi seçenek olduğu bilimsel olarak kabul edilmiştir.

Şu anda tüm dünyada implant araştırmaları ve geliştirmeleri tedavi zamanlarını kısaltmak ve uzun dönem başarılarını artırmak için yapılmaktadır.

Geleneksel olarak İmplant tedavileri ortalama 2-3 ay kadar sürmektedir.

Ancak hiç bir dişi olmayan yada mevcut dişlerini kaybetme noktasına gelmiş bir kişi için implant uygulamasını takiben 2-3 ay dişsiz kalmak en büyük sıkıntı olmaktadır.

Hele birde bu kişi aktif çalışma hayatının içinde ise dişsizlik çok daha büyük sıkıntı olmaktadır.

Bu hastaların implant operasyonunu takiben iyileşme dönemini ağızlarında sabit ve estetik dişler ile geçirmeleri son derece faydalı olmaktadır.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştirki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belirli koşullar sağlandığı takdirde aynı gün fonksiyona sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben aynı gün sabit geçici dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak yaşam kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Prof. Dr. Per Ingvar Brenamark ın 1990 li yıllarda geliştirdigi ve 2000li yıllarda sıkça uygulanan 3 implant uygulaması üzerine aynı gün sabit diş Novum protokolü günümüzde daha da geliştirilerek 4 -6 adet implant uygulaması ile son derece başarılı olarak yapılabilmektedir.

Özellikle yaşa bağlı olarak alt ve üst çene arka bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik şekilde bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

Özel açılarla yerleştirilmiş 4 yada 6 adet implant üzerine aynı gün sabit dişler takılabilmekte ve kişi hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Bu tekniğin avantajları

Tedavi süresinin kısalması sayesinde

İmplant uygulamasını ertesi günü sabit dişere sahip olmak böylece hemen daha rahat yemek yiyebilmek ve estetiğe kavuşmak

Sosyal hayata hemen geri dönüş

Uzun süren ve pahalı tedavilerden kaçınmak ve İleri cerrahi müdahalelerin gerekmemesidir.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız