WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

Ataşehir Gömülü Diş Kliniği

GÖMÜLÜ DİŞ KLİNİĞİ

Dişlerdeki sorunlar doğduğumuzdan altıncı aydan itibaren başlamaktadır. Bu altı aylıkken başlayan diş ağrıları dişlerimiz damak yaptırana kadar devam etmektedir. Bu dişlerden gömülü dişler yani 20’lik dişler bizlere 17 yaşında kendilerini göstermeye başlamaktadır bu gösteriş 17 ya da 20 yaşları arasında son bulana kadar devam etmekte. Gömülü dişler çıktıklarında sorun bitiyor mu tabi ki de hayır çünkü bu seferde gömülü dişler de zamansız ağrılar başlamaktadır. Bunların tabi ki de nedenleri mevcuttur.

Bu yirmilik dişler çıktığı anda alınmalı mı yoksa kalırsa ne olur diye kendinizi zorlamak yerine Ataşehir gömülü diş kliniği sizlere yapılan muayeneler sayesinde gömülü dişlerde yapılacak olanları anlatmaktadır. Gömülü dişler çıktıklarında hemen alınması gerekilen bir diş değildir ancak bu gömülü dişler çenelerdeki yapılara dayanarak ya tam ya da yarım olarak çıkmaktadır ve damağı da zorlamaktadır.

Bu gömülü dişler zamanla çürümekte, enfeksiyon ya da iltihap kapmaktadır nedeni ise dişler fırçalandığı zaman gömülü dişler ağzımızın en arka ucunda kaldığından dolayı gömülü dişler fırçalanamamaktadır. Bu yüzden dolayı zamanla gömülü dişlerde sıkıntılar meydana gelmektedir. Bu sebeplerden dolayı Ataşehir gömülü diş kliniği ile doktorlar tarafından yapılan muayeneler sayesinde gömülü dişler yapılan tedaviler doğrultusunda cerrahi işlemlerin gerek duyulduğu takdirde cerrahi müdahaleler yapılarak işlemleri gerçekleşmektedir.

Bu gömülü dişler diğer normal dişlere nazaran daha zor bir işlem gerektirmektedir. Çünkü normal dişler çekimleri zor değildir ama gömülü dişler ise normal dişlere nazaran çekimleri zor olmaktadır. Ve bu yüzden Ataşehir gömülü diş kliniği ile yapılan bir müdahale ile karar verilen cerrahi müdahaleler gerektiren operasyonlar ile gömülü dişlerin cerrahi bir yöntem kullanılarak alınmaktadır.

Cerrahi müdahaleler sırasında korkulacak bir şey olmadığında dolayı yapılan müdahale cerrahi olması korkutmasın çünkü normal dişlerden farklı olduğundan dolayı az daha biraz ağrısı ve riski bulunmaktadır. Gömülü dişler cerrahi müdahaleleri korkulacak kadar zor bir işlem değildir. Dişlerin çıkışları ve yapısı bakımdan dolayı normal dişlerdeki alımları gerçekleşmemektedir ve daha kolay yöntem ve daha ağrısız bir yöntem yani cerrahi olarak yöntemlerle alınması ön görülmüştür.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız