WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

ÇENE CERRAHİSİ RANDEVU SİSTEMİ

Çene cerrahisi, ağız diş ve çene cerrahisi adı altında geçer. Preprotetik cerrahi operasyonları, çenede ki tümörlerin ve kistlerin operasyonları, dişlerin cerrahi ve normal çekimleri, gömülü diş operasyonları, çene eklemi operasyonları, çene ve yüz kırıklarının cerrahi tedavileri gibi yani kısaca çene ve yüz bölgesindeki operasyonların yapıldığı bilim dalıdır. Çene cerrahisi randevu sistemi ancak bu rahatsızlıklar olduğunda kullanılır.

Çene cerrahisi operasyonlarının, yirmilik yaş dişinin çekilmesi, diş çekimi, implant, apse ve kist operasyonları olarak 4 kısımda tedavileri vardır. Apse ve kist operasyonları diş kökünde oluşan kist vakalarında, gömük bir dişin sebep olduğu vakalarda, diş kökünün kemik içinde ki uç kısmının kırılması durumlarında, yapılmış olan kanal tedavilerine rağmen hastanın ağrılarının geçmemesi durumunda, diş kökünün yapısal bozukluğu veya şekilsel bozukluğu nedeniyle kanal tedavilerinin yapılamaması gibi durumlarda bu operasyonlar yapılabilir.

Ağzımızda en son çıkan diş bizim adını yirmilik diş diye tabir ettiğimiz fakat 17 ile 25 yaş arası bir zamanda çıkabilen diştir. Çenede yer olmaması nedeniyle veya çeşitli nedenlerle bu gibi dişleri çekmek gerekebilir. Fakat bazı insanlarda bu dişler doğru pozisyonda çıkıp çenede fazlalık durumu yaratmazlar çevre dokulara da zarar vermezler. Bu gibi durumlarda yirmilik dişlerin çekilmesine veya herhangi bir cerrahi müdahalenin yapılmasına gerek kalmaz.

Tüm çabalara rağmen geçmeyen herhangi bir diş çürüğünde veya çenede ki herhangi bir rahatsızlıkta, dişeti problemlerinde, oluşmuş iltihap ve apselerde, tedavi olmak maksadıyla çene cerrahisi randevu sistemi üzerinden randevu alıp tedavi olmanız artık kolaylaştı.

Artık modern ağız, diş ve çene cerrahisi anabilim dalının amacı, çenede ki bozuklukların veya ağız yapılarını etkileyen çene bozukluklarının önüne geçmektir. Tek bir dişin eksikliği veya çenedeki ufak bir bozukluk insanın görüntüsünde olumsuz değişikliklere neden oluyor.

Artık diş hekimleri insanların çene yapılarının düzgün durması için insanın ağzında ki doğal dişleri ağızda tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Çenenizde ki herhangi bir sıkıntıda çene cerrahisi randevu sistemi üzerinden randevu alıp bir hekime görünmeniz sizler için en sağlıklı yoldur.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız