WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

Cerec Uygulaması nedir?Estetik Gülüş tasarımı Cerec yardımıyla nasıl yapılır?

1 günde sabit Diş implant

Immediate implant, All on 4 ve Anında implant uygulamaları,
Başarılı diş implantı tedavilerinin anahtarı; iyi bir tanı ve tedavi planlamasıdır .Bu faktör immediat implantasyon tekniğinde daha da önem kazanmaktadır. Özellikle immediat implantasyon uygulamarının, ağzın anterior bölgelerinde yoğunlaşması, tanı ve tedavi planlamasında fonksiyon yanında estetik unsurlarında göz önünde bulundurulması gerçeğini ortaya koymaktadır.
CAD/CAM sistemi implantın tedavisinin başarısını ve estetiğini olumlu etkilemektedir.
İmplant uygulamalarında sterilizasyon çok önemlidir.Estetik faktör, tanı ve tedavi planlamasında; dudak, gülme hattı, dişeti kalınlığı, implantın uygulanacağı bölgeye komşu dişlerdeki periodontal hastalığın varlığı, yine komşu dişlerin morfolojisi, kemik kalitesi ve miktarı gibi unsurların değerlendirilmesini gerekli kılmaktadır.Doktorun tecrübesi estetik öngörüsü çok önemlidir.
İmmediat implantasyon uygulamalarında, implant stabilitesini sağlamak için, kök apeksinde minimum 3 ile 5 mm arasında bir kemik varlığı gerekmektedir. Periapikal ve panoramik radyografiler aracılıgıyla, yeterli kemik miktarının varlığı tespit edilmelidir. Ayrıca radyografik tetkiklerle, çevredeki anatomik oluşumlara olan mesafeler degerlendirilmelidir .
Çekim endikasyonu konan bir dişin anatomisi ve pozisyonunun anlaşılması başarılı bir immediat implantasyon uygulaması için çok önemlidir. Hastadan çalışma modellerinin elde edilip değerlendirilmesi, tedavi planlamasında yardımcı olacaktır. Özellikle ileri derecede periodontal hastalık sonucu immediat implantasyon
endilasyonu konan kesici dişlerde vestibüle doğru yer değiştirme sık sık gözlenmektedir. Bu tür vakalarda elde edilen çalışma modelleri üstünde dişlerin orjinal pozisyonları değerlendirilmeli ve cerrahi stent üstünde bu orjinal pozisyon belirlenmelidir. Böylece implant en ideal pozisyonunda yerleştirilebilir.
İmmediat implantasyon endikasyonu konduktan sonra, operasyon yöntemi; altı aşamada gerçekleştirilmektedir;
1) Flap şeklinin tayini,
2) Dişin atravmatik olarak çekilmesi,
3) İmplant bölgesinin hazırlanması,
4) İmplantın yerleştirilmesi,
5) Gerekiyorsa yönlendirilmiş kemik rejenerasyonu tekniklerinin uygulanması
6) Flebın yerine yerleştirilerek tespiti.
Cerec Uygulaması nedir?Estetik Gülüş tasarımı Cerec yardımıyla nasıl yapılır ?
Diş hekimliği, diş hekimliğindeki klasik yöntemlerle yapılan işlemlerin akıllı bir ağız içi tarayıcı ve bilgisayar yardımıyla yapılmasıdır.Tedavi süresi klasik yöntemlere oranla çok kısılmakta ve kolaylaşmaktadır.
CAD/CAM ve mikro kamera sistemi sayesinde hata riski çok düşük seviyeye çekilip, üç boyutlu görüntüyle, çok başarılı çalışmalara imza atılabilmektedir.

Ağız içi tarayıcıyla ölçü almak 3-5 dakika kadar sürer. Yeni dişiniz aynı gün içerisinde hazırlanıp yapıştırılır.

Dijital diş hekimliğinde ağız içinden dakikalar içinde ölçü alınıp, yeni dişleriniz üretildiği için, aynı gün içerisinde yeni dişleriniz yapıştırılır. Klasik diş hekimliğinde kullanılan ölçü kaşığı ve ölçü malzemelerinin kullanımına gerek yoktur. Öğürme refleksi olan hastalar için bu büyük bir avantajdır. Ayrıca çok daha uyumlu ve hatasız dişler yapılabilir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız