WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

DİŞ SAĞLIĞI

Sindirim sisteminin başlangıcı olan ağzımızda bulunan dişlerimiz bizim hayati organlarımızdandır. Dişler besinleri parçalamaya yarar ve bu yüzden dişlerin sağlığı son derece önemlidir. Diş sağlığımız için dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır bunlar; dişlerimizi her gün düzenli olarak fırçalamalıyız.

Dişlerdeki yemek artıklarını temizlemek için fırça yeterli olmayacağı için diş ipiyle de dişlerin arası temizlenmelidir, her altı ayda bir doktor kontrolüne gidilmeli, doktorun tavsiyelerini uyulmalıdır, çok şekerli yiyecekler ve çikolata yenmemelidir, asitli içecekler içilmemelidir.

Diş sağlığı bilinçlendirilmesi küçük yaşlardan itibaren verilmelidir. Tüm bunlara dikkat etmemize rağmen diş ve ağız yapısında bazı bozukluklar ve anormallikler olabilir. Bu bozukluklar genetik olabilir ya da doğuştan gelen bozukluklar olabilir. Bu problemleri tedavi etmek için ağız ve çene cerrahlarına başvurabiliriz. Çene cerrahları genel olarak diş yapısı bozuklarını, çene yapısı bozuklarını, yirmilik diş çekimlerini yaparken diş hekimleri genel olarak dolgu, diş çekimi, diş beyazlatma, kanal tedavisi gibi işleri yapıyor.

Ağız ve çene bozuklukları tedavisi için ağız ve çene cerrahisi randevu almak gerekebilir. Hem özel kliniklerde hem de devlet hastanelerinden randevu alarak tedavi olabilirsiniz. Ağız ve çene cerrahisi randevu internet yoluyla ya da telefon yoluyla kolayca alınabilir. Devlet hastanelerinde muayene olmak istiyorsanız randevu almak zorunda değilsiniz ama randevu alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz, sıranızın gelmesini beklemek zorunda kalmazsınız.

Özel hastanelerde ve cerrahların özel kliniklerinde tedavi olmak istiyorsanız da randevu almak zorundasınız. Randevu aldığınız saatte ve günde tedavi olacağınız yerde olmanız gerekir çünkü bu klinikler ve hastaneler yoğun olarak çalışmaktadır tam vaktinde orada olmazsanız muayenenin saati geçtiği için muayene olamayabilirsiniz, buna dikkat etmeniz gerekir.

Eğer dişleriniz ve çeneniz ile ilgili bir sağlık sorununuz varsa bunu kolaylıkla çene cerrahlarına tedavi olarak halledebilirsiniz ama bu tedaviyi olurken işinde uzman cerrahları tercih etmelisiniz. Diş tedavileri çoğu zaman kısa süre sürmez genellikle diş tedavileri uzun sürer bu süreçte size en faydalı olacak olan cerrahları tercih etmelisiniz. Tedavinizi sürdürecek olan diş cerrahınızı çok iyi araştırmalı ona göre tedavi olmalısınız.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız