WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

DİŞLERİNİZ VE AĞZINIZLA İLGİLİ PROBLEMLERİ ÇÖZMEK MÜMKÜN

Vücudumuzun gün içindeki aktiviteleri yapabilmesi için enerjiye ihtiyacı vardır. Bu enerjiyi de vücudumuz yediğimiz besinlerden alır. Vücut enerji harcarken öncelikle karbonhidratlardan başlar. Peki, gün boyu hareket etmemizi sağlayan yiyecekleri vücudumuz nasıl sindirip kullanılabilir hale getiriyor?

Öncellikle yiyecekleri ağzımıza alıyoruz ve bu andan itibaren sindirim başlıyor, yani sindirim aslında ağızda başlıyor. Günlük tüm aktivitelerimizi yapacağımız besinleri sağlıklı bir şekilde sindirmemiz için en önemli nokta ağız sağlığıdır çünkü sindirim buradan başlar. Sindirim sisteminin başlangıcı olan organımız olan ağız sağlığı ve bakımı oldukça önemlidir. Yiyecekleri küçük parçalara ayırmak için de çenemizi kullanırız. Bu yüzden çene sağlığı da son derece önemlidir.

Ülkemizde ağız, diş ve çene problemlerine çözüm bulmak için ağız ve çene cerrahları, diş hekimleri yetiştiriliyor. Çene cerrahisi, diş hekimlerinden farklıdır. Çene cerrahları, ağız boşluğu, dişler, çene kemikleri ve yüzdeki komşu dokuların tedavisini yaparlar. Bu hastalıkların bazıları; ağızda ya da dişte tümör ya da kist oluşması, diş bozuklukları, gömülü dişler, yirmilik dişler gibi ağız ve çene problemleridir.

Çene cerrahları diş hekimlerinden farklı olarak bu hastalıkların tedavisini yapmaktadırlar. Diş hekimleri genel olarak zorlu olmayan diş çekimlerini, dolgu, kanal tedavisi gibi tedavileri uygulamaktadır. Ülkemizde çene cerrahları 5 yıllık diş hekimliği fakültesini bitirdikten sonra 4 yıllık çene cerrahisi uzmanlığı yaparak özel klinik ve devlet hastanelerinde hastalara yardımcı olmaktadırlar.

Çene cerrahları genel olarak diş hekimleri gibi tedavi uygularlar ama gerekli durumlarda ameliyathanelerde tedaviyi sürdürürler. Gerekli olduğunda diş hekimleri hastaları çene cerrahlarına yönlendirirler. Peki, sağılığımız için bu kadar önemli olan çene cerrahisi fiyatları nasıldır, normal diş ve ağız sağlığı bakımından daha mı ucuzdur yoksa daha mı pahallıdır?

Çene cerrahisi fiyatları genel olarak diş muayenelerinden ve tedavilerinden çoğu zaman daha pahallı oluyor çünkü çene cerrahları genel olarak daha karmaşık, doğuştan gelen sağlık sorunlarını tedavi ediyor. Tedavi fiyatları, özel ya da devlet hastane olmasına göre, şehre, semte göre bile değişiyor. Ama genel olarak devlet hastanesinde yapılmayan tedavilerin fiyatı yüksek oluyor.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız