WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

Gömülü Diş Nedir?

Halk arasında gömülü diş olarak bilinen 20’likler her zaman sorun olmamaktadır. Yani gömülü dişler çıktıkları gibi illa ki alınması gerekmemektedir. Bu dişler zamanla sorun çıkarmaktadır, neden mi çünkü bu gömülü dişler ağzın en ucunda çıkmakta ve çene yapısına göre de ya tam ya da yarım çıkmaktadır. Bu dişler çenedeki yapısallıklardan dolayı yarım çıkmakta olması nedeni ile damağı zorlamaktadır ve ağrı yapmaktadır.

Tam çıkmış olsa da diş ağzın en uç kısmında ve kör nokta sayılacak yerlerde olduğundan dolayı dişler fırçalandığında gömülü dişler fırçalanmadan faydalanamaz ve sonradan ağızda oluşan bakteri, mikrop ve yangı gibi nedenlerden dolayı çürümeye yol açmaktadır. İşte bu yüzden dolayı Ataşehir gömülü diş doktoru ile görüşerek ya da muayene olunduktan sonra sizlere uygulayacağı tedavi yöntemleri ile cerrahi müdahaleler gerekiyorsa uzman bir hekim ya tarafından cerrahi müdahalesi yapılmaktadır.

Bu gömülü dişler normal dişlere nazaran daha zor bir çekimleri vardır. Ama o kadar korkulacak kadar zor bir çekim değildir. Cerrahi şekilde yapılmasının nedeni ise dişler çıkışları ters ya da dişlerdeki köklerin yapıları daha fazla ve farklı olduğundan dolayı bu dişler çekimleri zor olduğu söylenmekte normal dişlere kıyasla. Ataşehir gömülü diş doktoru muayene sonrası yapılacak tetkikler ile dişlerin yapısına bakılarak müdahale yapılmaktadır. Bu müdahaleler esnasında cerrahi işlemlerde olmaktadır.

Bu işlemler gömülü dişlerin yapısını röntgenler sayesinde öğrenilmekte ve işlemler ona göre yapılmaktadır. Gömülü dişler her zaman hemen alınması gerekmemekte gömülü dişler de oluşan çürük, enfeksiyona bağlı diş ağrıları ya da ortodontist sebeplerden dolayı gömülü işlerde alınmaktadır. Ataşehir gömülü diş doktoru alanında işlerinin ehli hekimler ile sizlerin muayenelerini yapmaktadır.

Bu muayeneler gömülü dişler ile yapılan muayeneler doğrultusunda verilen kararlarla gömülü dişler cerrahi müdahaleler ile alınmaktadır. Bu gömülü dişler cerrahi işlemleri tedbir amaçlı olmaktadır çünkü dişlerin yapıları normal dişlerden farklı olduğundan dolayı alınması da zor bir diş olduğundan dolayı cerrahi müdahale tercih edilmektedir. Gömülü diş ağrıları dan birkaç saat içinde kurtulmak mümkündür. Bu da Ataşehir gömülü diş doktorları sayesinde.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız