WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant diş gerçek dişlerin yerine geçebilir mi?

İmplant dişler esasında kaybedilen dişlerin yerini alması için dişhekimleri tarafından yapılan yapay dişlerdir. İmplant uygulamasının diğer tedavi yöntemlerine göre en büyük avantajı diğer dişlere, sağlıklı dişlere dokunmadan, komşu dişleri kesmeden, ufaltmadan, onlara zarar vermeden ağızda oluşan diş eksikliklerini estetik ve kullanış açısından gayet başarılı bir şekilde tamamlamaktır.

Ağzındaki dişlerin tamamını kaybetmiş olan hastalar için de dental implant uygulamaları ile sabit bir protez kullanımı sağlanabilir. Kısmı implant uygulamalarında da hastanın tedavisi işlemleri başarılı bir şekilde yapılmakta ve hasta pek de kullanışlı olmayan hareketli protezlerinden kurtulmakta ve sabit protezlerine kavuşmaktadır.

İmplant dişler tıpkı doğal dişlerimiz gibi rahatlıkla kullanılabilmektedir. İmplantın ağızda tutması gibi bir duruma sebep olabilecek tek faktör implantın enfeksiyon kapmasıdır. Rutin diş bakımımızı tıpkı normal dişlerimizde olduğu gibi yaptığımız taktir de hiç bir sıkıntı yaşanmayacaktır. İmplant sağlığı açısından ayrıca dişhekimi kontrollerinin de aksatılmadan düzenli bir şekilde yapılması şarttır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız