WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant diş nasıl yapılır

Bu yazımızın amacı "İmplant Diş nasıl yapılır?" sorusunu cevaplayarak sizleri bilgilendirmektir. İmplantı kısaca açıklamak gerekirse eksik dişin işlevini yerine getirmesi için protez bir dişe ihtiyaç duyulur ve implantlar bu noktada işe girer, yapay kök olarak çene kemiğine yerleştirilir. Bu kısa tanıtımın ardından sizlere bu implant süreci bölümünü detaylı olarak anlatacağız.

İmplant Süreci

Şunu ifade etmek isterim ki implantlar size asla korktuğunuz kadar acı vermez. İmplant Diş tedavisi görecek olan bir hastadan öncelikle bu tedavinin onun için uygunluğunu belirlemek amacıyla sağlık durumu ile ilgili bilgiler istenir. Ergenlik dönemine ulaşmamış olan hastalar için implantlar uygun değildir. Onlar direk olarak elenirler. İmplant takımının ardından ufak ağrılar olabilir ki bu durum ilaçlar ile sıfıra indirilirken bazı hastalarımız da böyle bir ağrı söz konusu bile olmayabilir.

Diş hekiminiz sizin sosyal hayatınızdaki estetiğinizi de düşünerek oluşan boşluğa geçici bir diş takar. Bu geçici diş size yapılmış implant diş uygulamanızın daha sağlam olmasını da sağlar. Haklı olarak şu anda toplam implant süreci kısmını düşünen okurlarımız için şunları eklemek isterim ki bu süreç hastanın ağız genişliğine, ağız yüksekliğine ve vücut yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat en iyi ihtimalleri koşul alarak toplam süreyi hesap etmek istersek; implant diş operasyonu 15 dakika sürecektir, gene en iyi ağız profilinde operasyon sonrası 2. ayda sabit diş takılacaktır.

Riski Var Mı? Ömrü Ne Kadar?

İmplantlar risk konusunda her operasyon ile aynı paya sahiptir. Ne çok riskli ne de hiç riski yok diyemeyiz. Bu durum hasta profiline göre değişiklik gösterebilir. Eğer İmplant Diş uzun ömürlü bir tedavi mi diye sorarsanız, her hasta profiline bakılıp genel bir yorum çıkarılırsa 30-40 yıllık bir ömrü vardır. Fakat hastanın ağız yapısı uygun ve hasta ağız bakımı, hijyeni gibi temel hususlara dikkat ederse bu süre bir ömürlük bile olabilir.

İmplant süreci, yukarıda belirttiğimiz aşamaların sırası ile uygulanmasının ardından son bulacaktır. Hastaya da bakımı hakkında gerekli bilgiler verildiği takdirde sorun yaşama olasılığı sıfıra indirilerek yeni bir gülüş kazandırılacaktır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız