WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant Diş Ne Kadar?

Dişlerimiz bizim en kıymetli hazinelerimizden biri olmasına karşın onlara yeterli özeni göstermek ne yazık ki vakit alan bir iş gibi davranılıyor. Dişlerimiz gülüşümüzün bir imzası gibidir ancak gün içinde sıcak, soğuk, sert cisimlere maruz kalıyor. Bunların yanı sıra dişlerimizin temizliğine yeterince özen göstermemek de diş sorunlarına yol açabiliyor. En küçük bir sızıda, bir çürükte hemen doktora koştuğumuz dişlerimiz için sorun ne yazık ki her zaman küçük olmuyor ve çözümü bir hayli emek, bakım ve maliyet istiyor. Bu büyük sorunlardan bir olan implant hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli. Peki implant nedir, implant diş ne kadar?

İmplant yapay bir diş köküdür. Çene kemiğine konularak protezlere destek sağlar. Vida şeklinde bir yapıdır. Daha önceden zarar görmüş, çekilmek zorunda kalınmış olmayan dişlerin yerine yapılır. Malzeme olarak genellikle titanyum tercih edilir. Titanyum implantın dayanıklı olmasında etkilidir bu yüzden yıllar boyu sorunsuz bir şekilde implantınızı kullanabilirsiniz. İmplant denilen bu küçük vidalar diş doktorları tarafından steril ortamlarda ufak bir cerrahi işlem ile çene kemiğinize konulur. Tamamen bir tutunma sağlanabilmesi için operasyonun üzerinden iki üç ay geçmesi yeterlidir. Bu süre geçtikten sonra implandınız üzerine yapılacak olan proteze uygun bir hale gelir ve normal bir diş etinin yerini tutar.

Bir dişin yerini tutan implant fiyatlarına gelecek olursak bu yaptırdığınız yere göre değişkenlik gösterebilir. Tabii ki yaptıracağınız implant sayısına göre de artıp azalacaktır. Örneğin tek bir implantın fiyatı 2016 yılı için 1900 TL ile 3990 TL arasında değişkenlik gösterebilir. Bu fiyat kullanılacak malzeme ile de değişir. Yerli bir malzeme kullanılırsa fiyat aralığı 1000 TL- 2100 TL civarında olabilir. 3-4 tane kaplama implant diş yerli malzemelerle 3000 TL - 6300TL arasında bir fiyata sahipken yabancı malzemeyle 5900 TL ile 12390 TL arasındadır. Eğer tüm dişleriniz için bu uygulamayı istiyorsanız bütün çeneniz için yerli malzemeye ödemeniz gereken fiyat 25000 TL - 52500TL iken yabancı malzeme için 25900TL  - 54390TL arasıdır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız