WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant fiyatları

İmplant Diş Uygulaması:

İmplant diş uygulaması, ithal malzemelerden yapıldığı için, döviz kuruna bağlıdır. Bu nedenle implant fiyatları, dövize bağlı olarak yüksektir. İmplant fiyatları yüksek olabilir ancak, uzun vadede implant tedavisi, en iyi neticeyi verebilmektedir.

Takma dişler, zamanla çiğneme zorluğuna neden olabilirken, implant diş tedavisi gören birisi, dişlerin normal diş gibi sabit olması sebebiyle, yeme ve çiğneme zorluğu çekmemektedir. Sonuç olarak, implant fiyatları yüksek olmasına karşın, uzun vadede en iyi neticeyi vermektedir.

İmplant Diş Protezlerinin Yerleştirilmesi:

İmplant diş protezleri, ilk operasyonda takılmaz. Öncelikle anestezi yapılır. Şeker hastalarında yarı iyileşme durumlarında, sıkıntılar olabilir. Ancak genelde, büyük bir sorun çıkmamaktadır. Anestezi sonucunda, çene kemiğinin implant diş tedavisi için yeterli olduğu sonucuna varıldığında, ilk operasyon yapılır. İlk olarak, çene kemiğine vidalı diş kökleri yerleştirilir. Bir diş köküne, 2 veya 4 diş düşmektedir.

İlk operasyondan sonra, çene kemiğine, diş köklerinin uyumu için, dört veya beş hafta beklenir. Bu süre zarfında, diş hekiminin tavsiyelerine uymak gerekir. Çene kemiğine monte edilmiş, vidalı diş kökleri, enfeksiyon kapmamalıdır. Bu sebeple, ağız sağlığına aynı hassasiyetle yaklaşmaya devam etmek gerekir. Bir ay sonra, ikinci operasyonda, geçici dişler çıkarılır ve asıl protezler takılır.

Bu tedavi, ağır diş ameliyatlarından daha kolaydır. Operasyon sonunda oluşan hafif ağrılar için, ağrı kesiciler yeterlidir. Ancak şiddetli ağrılar için, diş hekimine başvurmak gerekir. Beklenmeyen başka bir etki görüldüğünde de hekimlere başvurmak gerekir. İmplant diş tedavisinden sonra, belli periyotlarla, kontrole gitmek gerekir. Kontrol, oluşabilecek enfeksiyonlar içindir.

İmplant Kimlere Uygulanır?

İmplant diş tedavisi, bir dişe, çene kemiği uygun olduğunda, uygulanabilmektedir. Bütün dişlerin implant tedavisi ile takılması mümkündür. Çocuklarda ergenlik çağının sonuna gelen ve ihtiyarlarda da 70-80 yaşına kadar, herkese implant diş tedavisi uygulanabilir. İmplant dişlerle, daha rahat yemek yersiniz ve estetik görünüme kavuşmuş olursunuz. İmplant diş tedavisi, hiç bir şekilde kansere neden olmaz. Tedavi sonrası verilen tavsiyeler uyulmalıdır. Yemek artıklarının oluşturduğu durumdan dolayı, enfeksiyon olabilir. Bu da tekrar, diş hekimine kontrole gitmeyi gerektirir. Bazı firmalar ömür boyu garanti vermektedir.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız