WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant fiyatları

İmplant tedavisi pahalı bir tedavimidir?

2016-2017 Güncel implant fiyatları hakkında bu makaleden bilgi edinebilirsiniz. İmplant fiyatları diş implantı yapan yerden yere göre farklılık gösterebilir.

İmplant çeşitli sebeplerden ötürü kaybedilmiş olan diş yada dişlerin yerine ,tekrar fonksiyon ve görünüş kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak adlandırılabilir.Genelde titanyum materyallerdir.

İmplant yapılırken birden fazla etken göz önünde bulundurularak fiyat kriterleri oluşmaktadır.Materyallerin çok yüksek teknoloji ve strelizasyonla üretiliyor olması maliyeti artırmaktadır.
Günümüz teknolojisinde implant tedavisinin başarıları ve faydaları işin içine katıldığında yapılan harcamanın boşa gitmediği görülmektedir.Vidalı Diş yani İmplant operasyonunda maliyeti etkileyen faktörler ,Bazı Malzemelerin ithal olması ,kullanılan materyallerin çok yüksek teknolojiyle üretiliyor olması önemli faktörlerdir.
İmplant operasyonlarında Hekimin tecrübesinin büyük bir önemi vardır.
İmplant uygulanırken kullanılan Bio Materyallerin kalitesi de çok önemlidir.Operasyonlarda Kemik Grefti,Membran kullanılması gerekebilir.
Bu materyalleri kullanırkende hekimin vaka tecrübesi çok önemlidir.

İmplant Tedavisinde Hastanın Hikayesi,Kullanılacak implantın Türü,Doktorun Tecrübesi,Tedavi alanının Sterilizasyonu,Tedavinin süresi önemlidir.

İmplant Tedavilerine etki edecek en önemli konulardan biride tedaviyi yapacak Doktorun tecrübesi,kaç yıldır ne kadar implant yaptığı,konular hakkında güncel yenilikleri takip ediyor olması önemlidir.
İmplant tedavisinin çok iyi steril yapımış ortamda yapılması çok önemlidir.
Planlamanın iyi yapılmasının önemi büyüktür.

İmplant planlamasında hekime yardımcı olacak unsurlar,Anamnez,Klinik Muayene,Fiziksel Muayene,İmplant yapılacak kemiğin yapısı,Radyografik inceleme,implant çaplarının seçimi,Modellemelerin yapılması sonrasında bilgilerin arşivlenmesi önemlidir.
Dental implant uygulamalarında başarı ,doğru bir cerrahi operasyon,uygun bir endikasyonla ve çok iyi yapılmış bir protetik planlama ve tedavi planı ile olur.

İmplant çeşitli sebeplerden ötürü kaybedmiş olan diş yada dişlerin yerine ,tekrar fonksiyon ve görünüş kazandırmak amacıyla, kişinin çene kemiğine yerleştirilen, kişinin vücuduna uygun olan malzemeler kullanılarak yapılan, yapay diş kökü olarak tanımlanabilir.Günümüzde implant tedavilerin de iyi bir planlama ,son derece steril bir ortam ve hekimin tecrübesiyle başarı oranı çok yüksektir.

Kaynak: Dr. Dt. Tolga GÜLÇİÇEK

2 Responses

  1. Gonul
    Merhabalar impilant in fiyatini ögrene bilirmiyim ssk gecerlimi poretez icin cumartesi acikmisiniz
  2. Fereha Gol
    Merhaba en iyi porselen implant ne kadar?

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız