WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant Protez Nedir?

İmplantın kelime anlamı yapay diş köküdür. Diş kayıplarına karşı veya diş kayıplarından sonra 1 veya daha fazla olmak üzere uygulanabilir. İmplant yerleştirildiği sırada o bölgede yer alan diğer dişlere herhangi bir şekilde zarar vermez. Vidalar vasıtasıyla daha önceden oluşturulan diş köklerine yapay dişlerin ilave edilmesi ile oluşturulur.

İmplant protezlerinin diğer protez uygulamaları ile farkı dikkat çekicidir. Diper protez uygulamalarında çevre dokulardan mutlaka destek alınması zrunluluğu varken implant protezlerde böyle bir şey gerekmez. Ayrıca diğer protez diş uygulamalarında komşu dişlerde bir miktar hasara yol açabilmektedir.

Köprü protezler, bölümlü veya tam protezler dediğimiz protez uygulamalarında başka bir takım problemler daha oluşmaktadır. Bunlardan bazıları yemek gömülmesi, protezlerin altlarına yemek kaçması, yan dişleri çürütmesi, dişleri küçültmek gibi bir takım ciddi problemlere sebebiyet verebilmektedir. İmplant protezler ise hiç bir çevre dokuya zarar vermeden kendi başına dişi orada tutabilir.

Hiç dişi olmayan hastalarda da implant protez yapılabilir. Tek tek implant diş yapmak yerine, toplu bir şekilde, köprü implant dediğimiz köprü protezler ile hastanın dişsizlik problemine kalıcı çözümler üretilebilir. Hasta yeterli kemik yapısına sahip ise hiç bir şekilde takma çıkarmaya gerek kalmadan kalıcı implant protez dişlerine kavuşabilir.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız