WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant tedavisinin avantajları nelerdir?

İmplant tedavisinin birinci avantajı hastanın, kuron köprü hastalarının, dişini kaybetmiş hastaların yandaki dişlere herhangi bir şekilde zarar vermeden protezin yapılabilmesidir.

İmplant tedavisinin ikinci avantajı ise özellikle hareketli protez kullanan hastalarda (Damak diye tabir edilen) memnun olmayan vakalarda çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Özellikle damağı hareket eden, tam tutmayan hastalarda implant destekli tedaviler uygulayarak hastanın implant dişlerini rahat bir şekilde kullanması sağlanmaktadır. Hiç dişi olamayan hastalarda kemik yapısı uygunsa, herhangi bir sağlık problemi yoksa yıllardır hareketli protez kullanan bir hasta bir anda sabit protezine kavuşarak rahatça kullanmakta ve memnun olmaktadır.

İmplant tedavisinin uzun vadeli avantajı, implant dişlerin doğal dişin yerine konulduğu için sağlam olan yandaki dişlere ve dişetine zarar vermemektedir. Klasik yöntemlerle yapılan köprü dişler belirli zamanlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Belli bir süre geçtikten sonra dişetinde problemler oluşabilmektedir ve temizliği konusunda bir takım sıkıntılara neden olmaktadır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız