WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant uygulaması acı verir mi?

Diş implantı lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Aynen bir dolgu veya bir kanal tedavisinin yapıldığı şekilde yapılmaktadır.

Öncelikle hastaya operasyon öncesinde ilaçları verilerek heyecanın geçmesi, daha sonrası için sıkıntı yapmaması konusunda yardımcı olunmaktadır. Hastaya lokal anestezi yapıldıktan sonra hasta operasyon için özel olarak hazırlanmış, steril koşulları sağlanmış implantoloji odasına alınır. Burada operasyon öncesinde iyi bir planlama yapıldığı için hazır bir şekilde bulunan diş filmleri hazır olduğu için implant işlemleri çok kısa sürede tamamlanmaktadır.

İyi bir görüş açısı için öncelikle dişin etrafı açılmakta, implantın yuvası hazırlanmakta ve implant bu yuvanın içerisine yerleştirilmektedir. Ortalama bir implantın yapılması için anestezi dahil en fazla yarım saat sürmektedir.

Bazı hastalar implant yaptırma öncesinde gereğinden fazla endişe olabilir. Bu gibi durumlarda hastalar genel anestezi ile uyutularak implant işlemleri yapılabilmektedir. Operasyon sonrasında da kullanılan ilaçlar yardımıyla kişinin ağrıları minimuma indirilmekte ve neredeyse hiç ağrı yaşanmamaktadır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız