WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İmplant Yaptırmanın Avantajları

Diş bakımı ülkemizde önemli bir sorundur. Diş temizliğine ve bakımına gereken önemin verilmemesi bireylerde başta diş çürükleri, iltihap olmak üzere birçok diş ve diş eti hastalıklarına davetiye çıkarmaktadır. Çürük, iltihap ya da başka nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine diş hekimliğinde yeni çözümler üretilmektedir. Bu yeni tekniklerden bir tanesi de diş implantlarıdır. Diş implantları kaybedilen dişlerin yerini tamamlamak üzere kullanılan tekniklerden bir tanesidir. Ülkemizde de yüksek başarı oranı ile uygulanabilmektedir. İmplant dişler, daha iyi estetik görünüm sağlamak için ve sabit protezlere göre daha iyi çiğneme fonksiyonu sağladıkları için tercih edilmektedir.

İmplant ekimi, giderek sabit protezlerin yerini almaktadır. İmplantların birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Sabit protezlerde kancanın görünmesi, tıkırdama, gıcırdama gibi problemlerden implant ile kurtulabilirsiniz. Daha iyi çiğneme fonksiyonu sağladığı için sert, kuru, iyi çiğneme gerektiren yiyecekleri kolayca yiyebilme olanağı sunar. Diş çekilen bölgede implant uygulanması, zamanla gerçekleşecek kemik erimesini önler. Böylece kemik yapınızda da estetik kayıp söz konusu olmaz. Dudaklarda çökme gerçekleşmez. Ayrıca, eksik dişlerin tamamlanması için köprü tedavisine göre daha avantajlıdır. Böylece sağlam dişiniz de korunmuş olur. Bir diğer avantajı da kemik erimesi olan bireylerde de uygulanabilmesidir.

İmplant yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir sürede yapılabilmektedir. Gerekli bakım ve özen gösterildiğinde, uzun yıllar kullanılabilecek ömre sahiptir. Ancak implantın ömrünü etkileyen unsurlar vardır. Öncelikle, implant uygulayan bilgi ve deneyimi oldukça önemlidir. Ağız yapınıza uygun implant çeşidi ve marka seçiminde dikkatli davranması gerekmektedir. Doktorun implant ekimi sırasında gerekli sağlık ve sterilizasyon koşullarına uymalıdır. Hasta da bu uygulamadan sonra gerekli ağız bakımına ve temizliğine dikkat etmesi gerekmektedir. Dişlerini düzenli aralıklarla fırçalamalı, gerekirse ara yüz fırçası ve diş ipi kullanmalıdır.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız