WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

İstanbul’da İmplant Fiyatları Ne Kadardır?

Diş eksikliklerinde yapay diş kullanımı için en etkili ve en sağlıklı tedavi yöntemlerinden biri de implantlardır. Ancak implant yaptırmadan önce herkesin kafasında yer alan sorulardan biri de implant fiyatları ne kadardır, sorusudur. Özellikle İstanbul gibi yaşam şartlarının yükseldiği ve diş konusunda üst seviye bir hizmet alınan bir yerde İstanbul implant fiyatları merak konusu olmaktadır.

İmplant fiyatlarını belirleyici en önemli unsurlar tedavi yapılırken yaşanan zorluklar ve kullanılan malzemelerin kalitesidir. İmplant tedavisine başlanılmadan önce implant tedavi fiyatları ile alakalı bir planlama yapılması gerekir. İmplant fiyatları hesaplanırken kullanılacak her bir implant için ayrı ayrı hesaplamalar yapılır. Dövize bağlı olarak özellikle ithal implant fiyatlarında zaman zaman dalgalanmalar da görülmektedir.

İstanbul İmplant Fiyatları

İstanbul implant fiyatları konusunda bazı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bu unsurlar implant fiyatlarında değişkenliklere yol açmaktadır.

1- Implant Fiyatlarına Diş Hekiminin Özelliklerinin Etkisi

İmplant tedavisini uygulayacak olan diş hekiminin tecrübesi, bilgisi ve becerisi tedavinizin başarısını da etkilemektedir. Başarılı bir tedavi süreci geçirmek ve ardından şikâyetlerinizden çabucak kurtulmak istiyorsanız, diş hekimi seçiminizi doğru yapmanız gerekmektedir. Üst düzey bir tedavi istiyorsanız, üst düzey bir diş hekimi ile yola çıkmalısınız. Bu durumda diş hekiminin özellikleri doğrultusunda implant tedavisi için talep ettiği ücret yüksek olabilir.

2- Kişinin Çene Kemiğinin Uygunluk Durumu

Diş kayıplarından kısa süre sonra implant tedavisi görmeyen kişilerin eksik olan diş bölgesinde kemik kaybı meydana gelir. Kemik kaybı yaşanması sonucunda implant tedavisi için gerekli koşulların oluşması için kemik büyütme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem basit bir işlem olmasına rağmen ekstra maliyet doğurur. Bu açıdan diş kayıplarından sonra hemen implant tedavisine başlanılması hem maliyet hem de zaman açısından size avantaj sağlamaktadır.

3- İmplant Markasının İmplant Fiyatlarını Etkilemesi

Dünya genelinde yaklaşık 600 trane implant markası bulunmaktadır. Bu marklardan bazıları birinci sınıf iken bazıları da taklit markalardır ve üçüncü sınıf implantlardır. Bu markaların implant tedavisinde kullanılabilir olduğuna dair yetkili kuruluşlardan onay alanları çene kemiği ile başarılı bir şekilde birleşir ve sonucunda da tedavi başarılı sonuçlanır.

Markalar arasında teknoloji ve materyal açısından çok büyük farkların olduğunu söyleyemeyiz. Ancak İstanbul implant fiyatları konusunda implant markalarının fiyatlarını etkileyen şey markanın desteği ve sürekliliğidir. İmplant markaları seçimleri için örnek vermek gerekirse; ihtiyaç duyulan bir parçanın diş hekimine en kısa sürede ulaştırılması markanın kaliteli olduğunun kanıdır. Bununla birlikte markanın sürekliliği de önemlidir. Yani ilerleyen zamanlarda markanın implantı kullanılmışsa ve değişmesi gereken bir parça varsa, o markanın halen üretimde olması büyük önem taşır.

Sonuç olarak İstanbul implant fiyatları konusunda diş hekimi ve kliniği, kişinin çene uygunluğu ve implant markaları etkili olan unsurlardır. Fiyat konusunda detaylı bilgi almak için diş hekiminiz veya implant merkezleri ile görüşebilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız