WhatsApp üzerinden bizimle hızlı bir şekilde iletişime
geçerek sorularınızı ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Randevu: 0216 455 50 00

YİRMİLİK DİŞ KORKULARI

Her insanın elinde sonunda yaşayacakları bir soru olan yirmilik dişleri çekmek zorunda kalmaktayız. Bu yirmilik dişler 18 ve 20 yaşları arasında dişler çıkmaktadır. Bu dişler gömülü dişlerde denmekte bu diş yapıları, normal dişlere oranla daha değişik yapılarda olduklarından dolayı çekimleri de normal dişlere nazaran daha zor bir diş çekimleri vardır. Yirmilik dişler normal dişlerin gibi çıkışları da farklı olmaktadır çene kemiği üzerinde kendilerinde yer bulmaktadır. Yirmilik dişler her zaman tamamen çıkmaz yarıya kadar çıkmaktadır.

Bu nedenden dolayı yirmilik dişler çıktıkları andan itibaren sorunları da beklemektedir. 20’lik diş doktoru ile yapılan müdahaleler sonunda cerrahi bir müdahale yapılarak sizlerde bu yirmilik dişlerden kurulabilirsiniz. Yirmilik dişler her zaman zarar vermemekte çıkamadığı zaman çene kemiğinden dolayı yarım kalma riskleri de vardır.

Yirmilik dişler çıktıktan sonra bu dişler ağzın en uç kısmında bulunduğundan dolayı fırçalanmamakta ve ya fırçalanması zor bir alanda olduğundan dolayı enfeksiyon ya da bakterileri barındırması yüzünden çürüme ve ağrılara neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı 20’lik diş doktoru ile görüşerek yapılan müdahaleler sonrası çekilen filmler sonrasında dişin yapısına bakılarak cerrahi operasyonlar yapılarak yirmilik dişlerden kurtularak ağrıdan ve enfeksiyon ya da bakterilerden kendimizi engellemekteyiz.

Yapılan her diş muayenesi gibi yirmilik diş kontrolleri yaptırarak daha sonra doktorunuzun verdiği tavsiyeler üzerine filmler çekilerek dişin yapısına nasıl çıkışlar gösterdiğine bakılarak daha sonra yapılacak müdahaleye karar vermekte olan 20’lik diş doktoru cerrahi müdahale yaparak sizleri dişlerden oluşan sorunlardan kurtarmaktadır.

Yirmilik dişler her zaman ve ya çıktığı andan itibaren değil de zaman geçtikten sonra kendisini göstermekte yapılamayan bakımlar yüzünden ağızda koku ya da mikroplara yol açmaktadır. Hayatımızın en büyük sorunları arasında yer almasa da dişler yinede kendimiz sağlığımız için sonradan büyük sorunlara dönüşmemesi için dişler fırçalanmalı ve genel bakımları yapılmaktadır.

İlla da yirmilik diş çekilecek diye bir kural yoktur ama diş doktorunuza danışarak sonradan oluşabilecek her detay göz önüne alınarak tetkikler yapılarak doktorunuz verdiği kadarlar sayesinde sizlerde ağrı yaratan dişler ya da yirmilik yani azı dişlerde kurtulun

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız