Komple İmplant Diş

Uzman hekimler tarafından uygulanan komple implant diş alt veya üst çene üzerinde yer alan dişlerin tamamen kaybedilmesi nedeniyle yapılan bir cerrahi müdahaledir.

Hareketli protezler ismi ile anılan bu tip protez uygulamaları yarım damak protezlerinde olduğu gibi dişe kanca bağlantısı yer almamaktadır. Bu protez uygulamaları çene üzerinde yer alan dokudan destek almakta ve yapıştırma etkisi ile beraber vakum kuvveti ile tutunmayı sağlamaktadır. Halk arasında damak protez ya da total protez olarak bilinmektedir. Damak protezi hakkında detaylı soruları dilerseniz Dr.Tolga Gülçiçek'e ulaştırabilirsiniz.

Tam damak protez uygulamaları, sabit olarak bulunmayan ya da hasta bulunan kişi tarafından takılarak, sökülebilen hareketli protez uygulamalarıdır. Yemeklerden sonra çıkartılarak temizleme imkânı bulunmaktadır. Bu protezler istenildiği zaman geceleri çıkartılır. Bu durumda protez açıkta bırakılmamakta, steril su veya özel solüsyon içinde korunmaktadır. Bu uygulama yapılmaması durumunda, protezde büzülme gibi sorunlar görülmektedir. Sizde protez damak ve implant konusunda istanbulimplantoloji merkezinde dişlerinizi en uygun fiyatlara kolayca yaptırabilirsiniz.

Protez Uygulaması

Tam damak protez uygulamaları, çene kemiğine yerleştirilecek olan implantın üzerine oturtularak yapılan modelleri de yer almaktadır. Bu şekilde implant destekli olarak ortaya çıkarılan tam damak protezi, hastalara doğal dişleri ile çiğneme hissi vermektedir. Ağız içerisinde oynama yapmayan bu uygulama ayrıca daha rahat bir kullanım sağlamaktadır. Tam damak protezi kullanan pek çok kişi 4-5 haftalık bir alışma evresinden sonra, rahat bir şekilde bu protezleri kullanmaktadır.

Tam damak protezleri, yumuşak dokuya ya da damağa temas ettiği zaman deride deformeye neden olabilmektedir. Bu sıkıntısı olan hastalar hekimle diyaloga girerek, bu sıkıntıların aşılmasını ve damak protezini düzeltme imkânı bulabilmektedir. İmplantoloji Merkezi bu alanda hastalarına yardımcı olmaktadır.

Hasta olan kişinin, ağız içerisinde 6 ya da 8 implant yapılarak, ağızdan çıkartmasına gerek kalmadan sabit zirkonyum dişler yapılabilmektedir. Dünyada gelişen teknoloji ile birlikte diş implant üretimi de devamlı olarak ilerlemektedir. Bu durum da kendisini en iyi şekilde göstermektedir. Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği merkezi doktorları sizler için komple diş implantı konusunda en doğru uygulamaları yapmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız