Ataşehir Diş; İstanbul İmplantoloji Ataşehir Diş Kliniği

İstanbul’da Ataşehir diş sağlığı merkezlerinden hizmet almak isteyen hastaların öncelikle diş sağlığı konusunda isim yapmış kişilerden veya kuruluşlardan hizmet alabilmeleri için gerekli araştırmaları yapmaları gerekir. Gerek gerçek hayatta gördüğümüz diş sağlığı merkezlerinin çokluğu gerekse internet ortamında yer alan onlarca diş sağlığı merkezlerinden hangisinin seçilmesi gerektiği konusunda hastalar bir hayli zorluk çekiyor.

İstanbul İmplantoloji Diş Kliniğimizde İleri İmplant Cerrahisi ,Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi ),Estetik Diş Hekimliği, Endodonti (Kanal Tedavisi ) ve Genel Diş hekimliği konularına Uzman doktorlarca hizmet verilmektedir.

Hassas organlarımızdan biri olan dişlerimizin çeşitli nedenlerle çürümesi veya kaybedilmesi durumunda hastalar çeşitli protez dişlerden yararlanmak isteyip kaybettikleri dişleri geri kazanamasalar dahi gerçek diş gibi işlev gören protez dişlere gereksinim duyarlar. Birkaç yöntemle diş protezlerine sahip olunabilir. Bunlar:

Sabit Protezler VE İmplant Tedavisi

Tek kronlar olarak diş hekimleri arasında ifade edilen tek dişin kaplanmasını tabir eder. Eksik dişlerin komşu dişler ile birlikte kaplanması köprü protezlerini oluşturur. Diğeri ise implant üstü protezler olup günümüzde bir hayli rağbet görüyor.

Hareketli Protezler

İleriki yaşlarda çoğunlukla kullanılan total dişler ağızda hiç dişi kalmayan kişiler için başvurulan bir tedavi yöntemidir. Parsiyel protezler ile ağızda kısmen dişi olanlara uygulanır. Bu uygulamaya kroşe adı da verilir. Dişlerin üzerine kanca veya tırnaklar gelerek parsiyel protezler oluşturulur.

Hassas tutuculu protezler yine kısmen ağızda dişe sahip olan hastalara uygulanır. Bu tedavide kancalı protezler yerine metal destekli protezler kullanılır. Diş protezleri çeşitleri böylece gruplanmış olur. Hastalar eğer çeşitli nedenlerden dolayı hareketli diş protezlerinden rahatsızlık duyarlar ise sabit protezlerin uygulanabilir olması hastalara göre değerlendirilir ve hastaların da onayı ile sabit protez yöntemlerinden birine karar verilir.

İmplant Diş Protezleri

Türkiye’de 25 yıldır uygulanan implant diş protezleri son yıllarda diş protezlerine gereksinim duyan kişilerce rağbet görmeye başladı. Hem alt hem üst çeneye uygulanabilen implantlar birer veya tüm ağza uygulanabilir olması ile bilinir. Halk arasında (vidalı diş )veya (cıvatalı diş) olarak da tabir edilir.

Alt çene ve üst çenenin kuvvetli olması implant diş tedavisinin başarılı olmasını sağlar. Elbette tedavi sonucunda ki başarı yalnızca bununla sınırlı değildir. Uzmanların başarısı ve deneyimi kaliteli implant malzemesi seçimi tedavinin başarılı sonuçlar vermesinde önemli faktörlerdir. Ataşehir deki Diş Kliniğimizde Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Dr. Dt Tolga Gülçiçek tarafından İleri İmplant Cerrahisi , Doç. Dr. Dt Özlem Yücel tarafından Periodontoloji (Diş Eti Hastalıkları ve Cerrahisi ),Dr. Dt Eda Akün tarafından Estetik Diş Hekimliği, Endodonti (Kanal Tedavisi ) ve Genel Diş hekimliği konularına Uzman doktorlarca hizmet verilmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız