Damak Diş

Diş kaybının birçok nedeni olabilir. Örneğin kaza geçirilmesi, çürük dişlerin yaygınlaşması gibi sıralama olabiir. Damak diş bu noktada etkili çözümlerden biridir.

İmplant Ve Damak Diş Tedavisi

Damak diş uygulaması isteyen kişiler için öncelikle doğru bir hekim bulmak ve uygulamalar öncesi ile sonrasını iyi belirlemek gerekmektedir. Hastalar kuşkusuz en iyi implant cerrahı arayışı içine girerler ve bu noktada doktorun tecrübesi yanında klinik sterlizasyonu da en önemli konulardandır. İstanbulimplantoloji Ve Dr.Tolga Gülçiçek bu açıdan size beklentilerinizi verecek başvurulardan biridir. Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği Ve İmplantoloji Merkezi ile birçok bakımdan artı sağlanacak bir sonuç alınabilir. Uzun yıllar istediğiniz diş görüntüsüne ulaşmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Damak Diş Yapımı Hakkında

Damak diş yapılışı öncesinde kalıp alınması en önemli aşamadır. Birkaç tane kalan ya da hiç kalmayan dişlerin yerine yenilerinin eklenmesi için bu aşama temel bir aşama gibi görünebilir. Total protez olarak da isimlendirilen damak diş, hiç dişi olmaması nedeniyle ruhsal ve sosyal açıdan sıkıntı yaşayan kişilere fayda sağlar.

Damak üzerinden bir sabitleyici ya da protez tutucu sonrasında protez dişler eklenir. Ancak damak yüksekliği bu noktada önem kazanır. Damak diş yapımı özellikle yaşlı kişilerde kullanılan bir uygulamadır. Ayrıca kaza geçiren ve sonrasında dişlerinin tamamına yakınıı kaybeden kişiler, diş kökü tartarı nedeniyle dişleri dökülen kişiler kanser tedavisinde dişleri dökülen kişilerde uygulanabilir. Damak diş uygulaması diş polikliniklerinde steril ortamlarda gerçekleşmelidir. Eğer protez daha kaliteli olması isteniyorsa bu durumda 4 tane üst bölüme ve 4 tane de alt bölüme olacak şekilde implant ve bunlara bağlı dişler oluşturulur. Bu şekilde maliyet artacaktır, ancak daha sağlıklı ve uzun vadede kullanımı olan bir sonuç alınır. İmplant istenmezse bu durumda damak kalıbı kullanılır ve sonra da buna göre diş oluşturulur. Kalıpların alındığı malzemeler de değişebilir. Ancak oluşturulan bir kalıp sonra şekli değişmemesi için katalizörle diş atölyesine gönderilmelidir.

Diş Atölyesinde Damak Dişe Ne Yapılır

damak diş atölyesi içerisinde farklı tekniklerden yararlanılarak alt ve üst damağa diş yapıştırılır. Ancak bunun da öncesinde dişlerin birbiri ile uyumuna bakılır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız