Diş Eti Kanaması Ağız Kokusu?

Diş eti ve ağız sağlığının bozulmasının en kötü sonuçlarından birisi de ağız kokusunun oluşmasıdır. Dişlerdeki çürükler, kalan yemek artıkları gibi nedenlerden dolayı oluşan ağız kokuları nasıl giderilir?

Dişlerinizin temizliğine yeterince dikkat etmemeniz durumunda dişlerinizin ve ağız sağlığınızın bozulacağı aşikardır. Ağızda kalan yemek artıkları gibi nedenlerden dolayı dişlerimiz çürür ve istenmeyen kokulara neden olabilir. Kalan yemek artıklarından dolayı ağız içinde oluşan zararlı bakteriler hem diş eti kanamasına sebep olur hem de istenmeyen kokuların oluşmasına sebep olur.

Ağız Kokusunu Önlemek İçin Yapılması Gerekenler

Ağız kokusu sorunu yaşayan hastaların bu sorunu yaşamalarının en önemli nedeni dil üzerinde zararlı bakterilerin plak oluşturmalardır. Bu bakteriler yeterince temizlenmeyen dişlerden dolayı ağız içinde kalan yemek artıklarından üremektedirler. Bu nedenle diş fırçalama ve diş ipiyle temizleme sonucunda bu sorundan büyük ölçüde kurtulabilirsiniz. Diş eti kanaması ağız kokusu oluşmasının sebepleri aynıdır ve temizlemeden geçer. Ağız kokusunu giderebilmek için doktor yardımı alınması şarttır. Ağız kokusunun oluşmasının nedeni daha ciddi olabilir.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmet neticesinde edindiğimiz tecrübelerle yapmış olduğumuz muayenelerin sonucunda en uygun tedavi yöntemini belirliyor ve yaşadığınız sağlık sorunlarını çözüyoruz. Dr.Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi ile verdiğimiz güler yüzlü hizmet ile ağız ve diş sağlığı konusunda yaşadığınız bütün problemler büyük bir profesyonellikle çözülmektedir.

Diş Eti Kanamaları

Diş eti kanamaları, insanların büyük bir kısmında yaşanmaktadır. Bunların nedenleri arasında doğru diş temizleme yöntemlerinin kullanılmaması, diş temizliğine gereken önemin verilmemesi gibi nedenler vardır. Dişlerini yeterince fırçalamayan insanların ağızlarında kalacak olan yemek artıkları zamanla zararlı bakterilerin üremesine ve ağız sağlığının bozulmasına sebep olacaktır. Eğer bu tip kanamalar gerçekleştikten sonra da doktor muayenesi yaptırmaz ve gereken önemi vermezseniz daha büyük sorunların ortaya çıkmasına sebep olacaksınız.

Ataşehir İstanbul’da İstanbul implantoloji alanında vermiş olduğumuz hizmetler neticesinde edindiğimiz tecrübelerle hastalarımıza ağız sağlığı sağlanabilmesi için hizmet vermeye devam ediyoruz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız