İleri İmplant Cerrahisi

Kolay gibi görünse de en zor tedavi uygulamalarından biri olan ileri implant cerrahisi oldukça zor geçen bir süreci de beraberinde getirmektedir. Birçok uygulama için öncelikle hastanın dişlerinin kurtarılabilmesi için birçok diş tedavisinden geçmiş olması önemlidir. Sağlıklı dişler mevcut değilse ve çürük sayıları kökte başlaması durumunda sayıca fazla olması halinde dişler çekilir. Çekimi yapılan dişlerden sonra 1-3 ay içerisinde implant uygulaması yapılmalıdır. Eğer hasta uygulamayı erken zamanda yaptırmaz ise, diş eti kemiğinde erime meydana gelebilir. Böylelikle eriyen kemikten sonra vidaların tutunabileceği bir kemik olmadığından ötürü cerrahi yöntem ile kemik erimesi bulunan bölgeye kemik nakli yapılır. Böylelikle yapılan nakil ile kemiğin 3-6 aya kadar kaynaması beklenir. Kemik kaynadıktan sonra, yapılan implant başarıyla tamamlanır.

İmplant Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İmplant uygulaması oldukça geniş açıda ele alınması gereken bir tedavi şeklidir. Bu sebeple de belirlenen tedavi seçeneği ile birlikte yapılacak olan uygulamayı sağlayacak doktorun alanında uzman olması önemli detaylar arasındadır. Tedavinin doğru seyir edebilmesi için belirtilen uygulamanın sırasıyla yerine getirilmesi önemlidir. Bu sebeple de implant uygulamasında dikkat edilmesi gerekenler arasında yerini alır. İmplant uygulamalarında kullanılan materyalin steril olması da çok önemlidir. Bu sebeple de dikkat edilmesi uzman doktor tarafından gereklidir. İmplant birçok kalitesi bulunan ve fiyatlarına göre de değişim gösteren bir diş kaplama materyalidir. Bu sebeple de herkesin ekonomisine uyan kalitenin seçimi oldukça önemlidir.

İmplant Fiyatları

İmplant tedavi sürecinde beklentileri en iyi şekilde karşılayabilmesi için tedavi seçeneklerinin tamamlanabilmesi gerekir. Tam olarak sağlanan tedavi ile birlikte sürecin sonunda hem gülüş konusunda hem de diş eti sağlığı konusunda da oldukça önemlidir. İmplant yapıldıktan sonra kontrolleri de dikkat edilmesi gerekli olan detayları içerir. Her zaman sağlıklı diş etlerine sahip olmak ve hayat kalitesini en üste çekebilmek için önemli olması ile birlikte görünüm olarak da etki yaratan bir ayrıntıdır. Fark edilir derecede etkili görülen dişler için implant fiyatları her kalitesinde ve kullanılan malzemesine göre değişim göstermektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız