İmplant Diş Yaptırma Fiyatları

İmplant diş yaptırmak günümüzde kendi dişine sahip olmak kadar kolay ve işlevsel bir olaydır. Çünkü implant dişler titanyum içerikli olduklarından bakımını iyi yaptığınız takdirde, kendi dişiniz rahatlığında ve ömür boyu kullanabileceğiniz protez dişlerdendir. İmplant dişler gerek ön diş dizelerinde gerekse arka üst damak veya alt damakta tüm konumlarda rahatlıkla kullanım sağlayan protez dişlerdir. Ön dişlerinizi implant yaptırdığınız takdirde, her türlü ısırma, darbe, çarpma, düşme gibi konularda sağlamlık derecesi yüksek olan implantlar, yerinden oynamayacak, istediğiniz renkte inci dizisi beyazlığı parlaklığı ve dolayısıyla müthiş bir estetik sağlayacaktır.

Yanı sıra implant dişin sağlamlık ve estetiğinin yanında, doğallığı ve fazladan diş kaybına uğratmamak gibi avantajları da vardır. Diş implantı kullanan insanlar üzerinde yapılan araştırmalarda, bir süre sonra implantlarına had safhada alıştıkları ve implant protez diş kullandıklarını unuttukları ve o derece ağız ve diş dokusuyla uyum sağladığı tespit edilmiştir. Yanı sıra başka bir diş tedavisi yaptırdığınız takdirde, (kaplama, damak, köprü gibi) yan sağlam dişleriniz çekilecek ve kesilecektir. Bu sayede sapasağlam gerçek dişlerinize çok yazık olacak ve bu sağlam dişlere bir daha asla hayat boyu kavuşma imkânınız olmayacaktır. Bu daye de de implant teknolojisinin ağız sağlığı ve diş telafisinde ne kadar kaliteli bir tedavi şekli olduğunu görüyoruz.

İmplant diş yaptırma fiyatları hakkında piyasada bir çok fiyat aralığı dolaşmaktadır. Bu durumda normaldir zira o kadar çok implant markası ve çeşidi vardır ki, yerli -yabancı kalite kalite değiştiğinden hepsinin fiyatı da bir olmamaktadır. Yanı sıra bazı durumlarda kemik tozu ekimi, yapay kemik kullanımı ilaveleri, kron farkı alımları, bazı diş hekimlerinin işçilik ücretlerini farklıca almalarından kaynaklanan değişik fiyat faktörleri doğmaktadır. Buna göre bazı implant tek diş fiyat ortalamaları verecek olursak fiyatlar: 600 euro, 700 euro, 750 euro, 800 euro, 1000TL,1100TL, 1200TL, 1400TL, 1500TL, 1250TL, 2250TL civarında olmaktadır. Sıkı bir piyasa araştırması yaptığınız takdirde en uygun implant fiyatlarına ulaşmanız mümkündür. Yalnız 1 tedavisi bilgi yanı sıra tecrübe gerektiren önemli bir işlem olduğundan, gözünüzün tutmadığı çokta ucuz yerlere yaptırmamanızı tavsiye ederiz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız