İmplant Tedavisi Nedir, İstanbul İmplantoloji’de Çene Cerrahı Kimdir?

İmplant nedir, İstanbul implantolojide çene cerrahı kimdir gibi soruların yanıtlarını bulmadan harekete geçmek istemeyen kişiler ilk seferinde istedikleri hizmetleri alabilmek için bu konuların çok önemli olduğunu bilmektedirler. İmplant, son yıllarda çok sık bir şekilde kullanılmakta olan ve insanların kalıcı bir şekilde yapay diş kullanmalarına olanak tanıyan yeni bir tekniktir. Bu teknikte damak içine bir vida yuvası yerleştirilir ve daha sonra altı vida şeklinde hazırlanan bir diş bu yuvaya yerleştirilir.

Bu şekilde yapılan yapay dişerin diğer tekniklere çok göre çok daha sağlam ve çok daha dayanıklı olduğunu belirten uzman hekimler özellikle yüksek maliyetine rağmen herkese bu tekniği önermektedirler. Bilindiği gibi diğer diş yapma tekniklerinde özellikle sağlam dişlere yapılan bağlantılar bu dişleri zaman içinde yıpratabilmekteydi. Ancak implant tedavilerinde yapılan dişler diğer dişler ile kesinlikle bağlantılı değildir ve bu sebeple uygulanmaları da genellikle kolaydır.

İmplant Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Aynı zamanda ağızdaki tüm dişlerin yerine implant diş bağlanabildiği için isteyen kişiler ağızlarındaki tüm dişleri implant tekniği ile yapılan dişler ile değiştirebilmektedirler. Şu an da özellikle İstanbul’da bazı üniversitelerin büyelerinde kurulmuş olan implantoloji bölümlerinde çok başarılı bir şekilde hizmet vermekte olmakta olan çok önemli hekimler bulunmaktadır. Bu sebeple insanlar çoğu zaman soluğu bu şehirde almakta ve en güvenilir kişilerin yardımları ile sonuca ulaşmak istemektedirler.

Normal bir dişten ayırt etmenin mümkün olmadığı bu dişler özellikle kalıcı olması sebebi ile ömür boyu insanların bir daha diş sorunu yaşamamalarını sağlamaktadır. İsteyen herkesin güven içinde kullanabilecekleri bu dişler çoğu zaman yüksek maliyetleri sebebi ile tercih edilmese bile son zamanlarda uygulanmakta olan yeni teknikler ve daha ucuz malzemeler sayesinde maliyetleri de düşmektedir.

Ataşehir Çene Cerrahisi

Bu sebeple implant tedavisini kullanan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Çene cerrahisinin en önemli hekimlerinin verdiği hizmetler ile yapılan bu işlemlerde kullanılan malzemeler de normal bir dişin içinde yer alan maddelere çok benzediği için dişler çok uzun süre dayanabilmektedirler.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız