İstanbul implantoloji Ataşehir Diş Kliniğimizde Komple Diş Yapımı

Ağız sağlığı insan için en önemli konulardan bir tanesidir. Dişleri olmayan veya eksik olan bir insan bunun oldukça sıkıntısını çekmektedir. Dişler vücut içerisinde her ne kadar önemsiz gibi görülse de aslında sandığımızdan çok görevi vardır. Yemekleri öğütmek ve parçalamak dişlerin ana görevidir. Bunun yanında ağzımızdan çıkan seslerin doğruluğu dişlerimize bağlıdır. Dişleri olmayan bir insan yemeklerin tadını tam olarak alamaz. Ayrıca dişlerin bulunduğu bölge ağzı tam anlamıyla korumaktadır. Dışarıdan gelen her türlü bakteri ve pislik ilk önce dişlere çarpmakta ve daha sonra öğütülüp yutulmaktadır. Dişlerin öğüttüğü yemekler çok daha kolay sindirilir. Eğer kilo probleminiz var ise yemekleri uzun uzun çiğneyerek yemek işe yarayacaktır. Sindirimi hızlandıran bu işlem diyetisyenler tarafından tavsiye edilmektedir.

Özellikle komple diş kayıplarında hastalar beslenirken oldukça sıkıntı çektiklerinden yakınmaktalar. İstanbul İmplantoloji diş Kliniğimizde Başta Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Tolga Gülçiçek olmak üzere ileri implant cerrahisi ve kemik erimelerinde ve ileri derecede kemik kayıplarında kemik nakli yaparak ,komple dişsizlik vakalarına uzman hekim kadrosuyla çözüm sunmaktadır.

Ağızda Diş Bulunmaması

Doğuştan veya sonradan gelen nedenlerden dolayı komple dişsiz olarak yaşanabilir. Eksikliğini çekmemek adına artık birçok uzman tarafından komple diş yapımı vardır. Kesinlikle uzman kişilere yaptırılması gereken bu işlem sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Alanında uzman kişilerin araştırılması sizler için hem daha karlı hem daha sağlıklı olacaktır. Merdiven altı veya kalitesiz işler fazla dayanmamakta çok kolay yıpranmaktadır. Bu yüzden komple diş yaptırmak için kaliteli yerler uzun vadede karlı olacaktır.Komple Dişsizlik Durumlarında all on 4,all 6,all on 8 dediğimiz sistemlerle dişleri çekerken anında implanları yaparak ,immediate implant cerrahisi ve mümkün olduğunca 1 hafta içerisinde geçici dişleride takarak çözüm sunulmaktadır.Ataşehir de bulunan kliniğimizde Periodontoloji Diş eti hastalıkları uzmanımız ile de Diş eti hastalıkları ve tedavilerinde çözüm hizmetleri sunulmaktadır.

Komple Diş Bakımı

Komple diş genel olarak fiyatı yüksek bir işlemdir. Fakat doğru yapıldığı takdirde ömür boyu dayanabilir. Komple dişin ömrünü uzatmak sizlerin elindedir. Bakımlarını sık ve düzgün yaptırmak, kontrole gitmek bunun yanında yenmemesi gereken şeyleri yiyip içmemek önemlidir. Dikkat etmediğiniz takdirde paranız çöpe gidebilir. Ortalama bir komple diş 20 seneye kadar dayanabilir. Fakat doğru davranılırsa bu süre çok daha uzun olmaktadır. Komple diş bakımı çok zor bir işlem değildir.

Diş fırçalamaya dikkat edilmeli ve düzenli bir alışkanlık haline getirilmeli. Kola ve asitli içeceklerden uzak durulmalı yılda en fazla 1 – 2 defayı geçmemeli ve alışkanlık haline getirilmemeli. Doktorunuzun size belirttiği tarihlerde kontrole gitmeniz çok önemlidir. Kontrol sırasında sizin göremediklerinizi doktor fark eder ve önceden önlem alabilir. Yılda 3 defa gitmek en ideali sayılır. Fakat daha sık gidebilirsiniz. Kesinlikle yıllık kontrol aksatılmamalı.

Komple Diş Kaplama

Komple diş kaplama oldukça zor ve uğraş gerektiren bir işlemdir. Bu işlem için tavsiye alınmalı araştırma yapmadan seçim yapmamamnız faydanıza olacaktır.

Ataşehir Bölgesi İmplant Yapan Klinik olarak,
Diş kayıpları sonrasında gelişen teknolojiye bağlı olarak günümüzde en çok tercih edilen çözüm yöntemlerinden biri de İmplant tedavisidir. İmplant tedavisi bilindiği gibi titanyum vidanın çene kemiğine yerleşmesi ve bu vidanın kemikleşmesi sonrasında yapay bir kök oluşmasıdır. Bu sayede hem daha sağlıklı hem da daha uzun ömürlü bir diş yapısına sahip olunduğundan birçok insan implant tedavisine başvurmaktadır. Özellikle İstanbul gibi metropol şehirlerde teknolojik imkanlar daha fazla gelişmiş olduğundan İstanbul Anadolu yakası implant merkezlerinden biri olarak ileri implant cerrahisi konularında hizmet vermekteyiz.. Doktorun Tecrübesi,Bu güne kadar kaç tane implant yaptığı ve estetik ön görüsü çok önemlidir.Anadolu yakası ve İstanbul Ataşehir implant merkezimizde 20-15 yıl bilimsel deneyleri yapılmış ve uluslar arası literatüre girmiş İmplant Markalarıyla çalışmaktayız.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız