İstanbul’da İmplant Merkezleri Neresidir?

İmplant diş tedavi olanaklarını ve klinikleri araştırıyorsanız ve yakınsanız büyük şehir olmanın avantajlarından dolayı İstanbul’da çok sayıda diş ve implant kliniği bulabilirsiniz. Ancak büyük yerleşim merkezlerinde bulunan kliniklerde tedavi ücretleri diğerlerinden daha yüksek olabilmektedir. İmplant dişler kaliteli malzemelerle yapılmakta ve iyi bir işçilik gerektirmektedir. Çene yapısıyla iyi bir uyum sağlayan implant dişler özellikle diş kaybı fazla olanlara önerilir. Tedavilerin başarısı sadece malzemenin kalitesine değil teknisyenlerin ve diş hekimlerinin beceri ve bilgilerinin çok iyi olmasına, işlerini yaparken gösterdikleri dikkate bağlıdır.Hastalar özellikle Yurt Dışından gelip İstanbul’da en iyi implant merkezlerini ararken,implant fiyatları kadar,hekimin tecrübesine klinik ortamının sterilizasyonuna ve kullanılan malzemenin kalitesine dikkat etmelerinde fayda vardır.

Doğru seçimler, başarılı implantlar
Çene kemiklerine yerleştirilmiş olan implantların üzerine protez diş yerleştirilmektedir. Bu protezlerde yani diş kaplamalarında zirkonyum, porselen kullanılıyorsa fiyat biraz daha yükselmektedir. Doktor seçimi ne kadar önemliyse malzeme seçimi de o kadar önemlidir. İmplant dişler eğer doğru yapılır ve kaliteli malzemeler kullanılırsa çok uzun ömürlüdürler. Bu da ödenen ücretler yüksek olsa da buna değeceğini gösterir. Ucuz iş yapan klinikler aldatıcı olabilmektedir. İmplant diş uygulamalarının çok ucuz olması beklenemez.

İmplanta başlamadan önce hasta muayene edilir ve gerekirse diş taşları temizlenir, diş etleri hastaysa tedavisi yapılır, çene kemiğinin yeterli olup olmadığı saptanır, dolgu yapılması gereken dişler de onarılır ve nihayet implanta geçilir. Her hastaya uygulanacak implant dışı işlemler aynı olmayacağından ödenecek ücretler de değişecektir. Hasta seçmeyi düşündüğü doktorun tedavi ettiği diğer kişilerin sorunu olup olmadığını da mümkünse araştırmalı, güven duyduğu bir klinikte ve deneyimine güvendiği bir diş hekimine kendini emanet etmelidir.

İmplant markaları fiyatı etkiler
İmplantlarda kullanılması gereken malzemeleri en iyi doktorlar tanımaktadır. Bu konuda onların önerisi dikkate alınmalıdır. Doktorunuz sizin için en iyi olanını önerecektir. Ülkemizde implant uygulamalarında en sık kullanılan ve fiyatı yüksek olan Alman ve İsviçre implant markalarıdır. Yerli implant fiyatları biraz daha düşüktür. Ancak şu da bir gerçektir ki çok yüksek bir fiyat tedavinin çok başarılı olacağının da göstergesi değildir. Başarı diş teknisyeni ve diş hekiminin bilgi ve tecrübesiyle de doğru orantılıdır.

İstanbullular implant konusunda şanslı
İstanbul gibi bir megapolde yaşayanlar implant diş merkezleri konusunda daha şanslıdır. İstanbul’un her iki yakasında iyi diş hastaneleri, özel klinikler bulmak mümkündür. Bu klinikler yurt dışından gelen hastaları da tedavi etmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız