Komple Diş İmplant Fiyatları?

Bebeklik döneminde çıkmaya başlayan dişler yıllar içinde eğer iyi korunmaz ve bilinçsiz davranılırsa tahrip olmaya, çürümeye başlar. Beraberinde diş eti hastalıklarını ve daha ileriki dönemlerde dişlerin çekilmesini gerektirecek kadar fazla sorun yaratmaya başlar. Diş doktorlarıyla çocukluk yaşlarında tanışan ve korkuyla yaklaşan bireylerin benzer korkuları genellikle büyüdüklerinde de devam eder. Diş doktorları sizleri ağrılardan, sızılardan, dişlerinizi kaybetmekten koruyup olmayan dişlerinizin yerine yeni dişlere sahip olmanızı sağlar. Genç yaşlarda komple diş kayıpları pek görülmese de diş bakımını belki hiç yapmayan yaşlı kişiler hala var olup dişlerinin tamamını bir şekilde kaybetmektedir. Dişsiz yaşamak yerine yemekleri herkes gibi rahat yiyebilmek, rahat konuşup gelebilmek için onca yıl kendilerini ihmal edenler komple diş implantı ve damak protezleri yaptırmak zorunda kalmaktadır.

Özellikle İleri derecede kemik erimeleri olan hastalarda all on 4 all 6 all on 8 dediğimiz aynı anda 4-6 yada kemiğin durumuna göre 8 tane yapılan implantlardır. Komple implant yaptırırken, anında implant denilen immediate implant tedavileride dişler çekilirken genelde kliniğimizde aynı anda yapılabilmektedir.

Komple İmplant Sisteminin Avantajı
Hastanın çenesinde yeterince kemik bulunuyorsa 6–8 implant ile zirkonyum ya da porselen sabit protezler oluşturulmakta ve komple implant yapılabilmektedir ancak çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda ise ileri implant cerrahisi teknikleri uygulanır.

İmplant Diş Planlaması Nasıl Yapılır?
İmplant sayıları tedavisi yapılan kişilerin kemik durumuna bağlıdır. İmplant sayısına çekilecek panoramik röntgenler,tomografiler ve detaylı muayenelerden sonra karar verilir. En sağlıklı çözüm implant tedavileridir. İmplant uzun vadeli, sağlam bir sağlık yatırımıdır.

Komple Diş İmplantı Ne Kadara Yapılır?
İmplant fiyatları, klinikten kliniğe,doktorun tecrübesi ve markalara göre farklılıklar gösterebilmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız