Ön Diş Estetiği

Güzel bir gülüş için ön dişlerinizdeki sorunları ön diş estetiği ile düzelttirebilirsiniz. Ön dişlerinizde oluşan renk değişikliği, çürük, kırık, çatlak, dişlerin yamuk ya da seyrek olması, diş eksikliği gibi pek çok sorun olabilir. Tüm bu sorunlar estetik olarak sizi rahatsız eder ve özgüveninizi sarsar. Ancak üzülmeyin bu sorunların hepsinden doğru müdahale ile kurtulmanız mümkündür. Ön dişlerin sağlıklı olması sadece gülüş için değil konuşma, ısırma, koparma gibi eylemler için de gereklidir.

Dişlerde Renk Bozukluğu

Fazla alınan antibiyotikler, ateşli hastalık geçirmek gibi bazı sebeplerle dişlerde lekelenmeler olabilir. Bir de sigara, çay, kahve gibi etkenler eklenirse dişlerde renk değişimleri çok olağandır.

Bu değişimlerden kurtulmak için diş beyazlatma operasyonları yapıyoruz. Eğer yeterli olmazsa ikinci aşama olarak lamina diş uygulaması yapıyoruz. Renk değişiminin sebebi çürükler ise çürüğün tedavisine yönelik işlemleri yapıyoruz. Sonrasında zirkonyum kaplama ile dişlere estetik görünüm kazandırıyoruz. Küçük diş çürükleri söz konusu ise lamina uygulaması ile tedavi yapıyoruz.

Dişlerde Kırık

Ön dişlerde yaşanan kırıklar son derece rahatsız edici bir görüntü olacaktır. Ayrıca ısırma, koparma gibi eylemlerinizi de etkiler. Kırık olan dişin canlılığı kontrol edilerek tedavi uygulanır. Küçük kırıklar için bonding uygulaması yapıyoruz. Tek seans ile dişiniz normale dönüyor. Ancak kırık büyükse kanal tedavisi ve sonrasında zirkonyum kaplama yapıyoruz. Bu şekilde hem sağlıklı hem de estetik dişler sunuyoruz. Dr. Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi ile tedavinizi yaptırabilirsiniz.

Dişlerin Seyrek Ya Da Yamuk Olması

Ön dişlerde yamukluk genellikle en büyük estetik sorundur. Aralıklı olan dişler seyrek ve boşluklu görünür. Çeneniz büyük ay da dişleriniz küçük olabilir. Çeneniz dar ise de dişler üst üste çıkarak yamuk görünebilir. Bu durumlarda diş teli taktırmak en iyi çözümdür. Bir süre devam eden tedavi sonucunda sağlıklı ve düzgün görünen dişlere kavuşursunuz.

Ön dişlerde kayıp olması halinde implant yaptırmak köprüden çok daha avantajlıdır. Tek ya da çoklu diş kayıpları için İstanbul implantoloji merkezimizde sizlere tedavi sunuyoruz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız