Sedasyonla İmplant Ameliyatı

Zarar görmüş ya da kaybedilmiş dişin yerine yapay bir diş kökünün çeneye yerleştirilmesi yöntemi ile gerçekleştirilen tedavi yöntemine implant denir. Eksik diş tedavi yöntemlerinden günümüzün en yaygın ve en popüler yöntemi olarak kabul görmektedir. Tedaviye başlamak için öncelikle çene kemiğinin durumuna bakılması gerekmektedir. Eksik dişlerin konumu, komşu dişler ile olan durumu, çene kemiğinin kalınlığı ve yüksekliği implant tedavisinin yönünün belirlenmesini sağlayan unsurlardır. İmplant tedavisinde başarı oranı oldukça yüksektir.

Protez dişlerde yaşanan bol gelme durumu, takma dişlerdeki köprü sorunları söz konusu olmamaktadır. Bununla beraber hem estetik açıdan güzel bir görüntü elde edilmesinin hem de doğal diş fonksiyonlarının kazanılmasını sağlaması da tercih edilirliğini arttırmaktadır. İmplant yöntemi ile edinilen dişin uzun ömürlü olması da bu tedavi yöntemini çekici kılmaktadır. İstanbul İmplantoloji, uzman ve başarılı hekimleri ile size en uygun ve doğru hizmeti vermek için en doğru adreslerden biri olarak karşınızdadır.

Sedasyon ise sakinleştirme anlamına gelen bir işlemdir; hastanın hemen hemen tüm reflekslerini kullanabildiği ve derinliği ayarlanabilen bir uyku halidir. Diş hekimi korkusu yaşayan hastalarda tedavi sürecini kolaylaştırmanın bir yolu olarak karşımıza çıkan sedasyon için çeşitli ilaçlar kullanılabilir.

Sedasyon uygulanan hasta bilincini tamamen yitirmez. Genel anestezi yönteminden en büyük farkı budur. Diş hekiminin ameliyat esnasında kendisine verdiği talimatları yerine getirebilecek durumdadır. Sedasyon uygulanması, hastanın ağrı hissetmesinin önüne geçmez. Bu yüzden sedasyona ek olarak ve sedasyon uygulanmasının ardından anestezi uygulanmalıdır. Lokal anestezi implant ameliyatı için yeterli görülmektedir. Sedasyon işlemli ameliyatlar tam donanımlı hastane ortamında ve mutlaka anestezi doktoru gözetiminde yapılmaktadır.

Sedasyonun etkisi ile hasta, bu esnada söz konusu kaygılarından kurtulmuş durumdadır. Stresin ortadan kalkması ile tedavi sıkıntısız bir şekilde uygulanabilir. İşlem sırasında meydana gelebilecek bayılma, kusma ve yorgunluk gibi stres kaynaklı etkilerin görülme olasılığı ortadan kalkar. Sedasyona yönelik verilen ilaç kesildiği anda hastadaki etkileri azalmaya başlar. Etkisi tamamen geçtiğinde hasta, yapılan anestezi dahil hiçbir işlemi hatırlamaz.

Başarılı bir implant uygulaması ve yerleştirilen dişin memnuniyet oranı çalışılan hekim ve ekip ile doğrudan bağlantılıdır. Bu yüzden bu tedavi yöntemi için İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Hekimliği en doğru adreslerden biridir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız