Tek Diş İmplant Fiyatları

Türkiye'de en büyük korkularımız arasında yer alan dişçi korkusu. Malum bizler hastalanana kadar doktorlara gitmeyen kişiler olarak dişimiz ağrımadıkça maalesef dişçilere gitmeyen insanlarız. Ağız bakımı konusunda da çok hassas olduğumuz söylenemez. Ancak ağrımız veya diş etlerinde sorunumuz olduğunda gideriz.

Diş ve Ağız bakımı konusunda pek çok terim mevcut. Açıkçası bende birçok terimi diş hekimine gittiğimde öğrendim. Bunlardan önemli ve dikkat çekici olan ise İmplant olarak bilinen teknik. Peki, implant nedir? Halk arasında vida diş olarak bilinen bir teknik. Diş köklerine benzeyen vidalar ile yapay dişlerin çene kemiğine tutturulması işlemidir.

Bu işlem tecrübe isteyen bir işlem olduğundan maalesef her diş hekimi tarafından yapılamamaktadır. İmplant işlemi maalesef ucuz olmayan bir teknik bu nedenle de bazı hastalar maddi yetersizlikten dolayı yaptıramıyor.

İmplant çeşitleri ve fiyatları hakkında biraz bilgi edinelim isterseniz. Eskiden tüm çeneyi kaplayan ve ince çiviler ile tutturulan implant çeşitleri bulunuyordu blade tipi implant olarak bilinen bu işlem artık günümüzde pek uygulanmıyor.

Osseointegrasyon denilen ve implantın çene kemiğine düzgün şekilde tutturulmasını sağlayan bir işlem olup pek çok firma tarafından farklı yüzeyler olarak geliştirilmiş ürünler bulunmaktadır. Diğer bir seçenek te tek diş implantı olarak bilinen ve adından da anlaşılacağı gibi tek tek dişlere uygulanan bir yöntemdir.

İmplant hangi hallerde uygulanır ve fiyatları nedir?

İmplant; diyabet hastalarında, metabolizma rahatsızlığı olan ve sigara kullanan hastalarda, Kalp hastalarında daha dikkatli ve hassas olarak uygulanmaktadır. Peki, doktorunuzla implant uygulamasına karar verildi ancak fiyat konusunda kararsızsınız.

Öncelikle tek diş implant fiyatları hakkında bilgi verelim. Kullanılacak malzemeye göre değişen bu fiyatlar internette de bulabileceğiniz gibi 1000TL ile 2000TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar işlemi yapacak yerlere göre ve diş hekiminiz ile yapacağınız görüşmeye göre de değişiklik gösterebilir. Ancak unutmamak gerekir ki implant uygulaması daha öncede belirttiğim üzere hassas bir uygulama fiyat nedeni ile uzman olmayan diş hekimlerine yaptırmanız daha büyük sorunlara yol açabilir ve sağlığınıza mal olabilir. Bu nedenle sağlığınız için bu konuda uzman bir hekime başvurmanız ve yapılacak işlem hakkında ayrıntılı bilgi almanızda fayda olacaktır. Malum sağlık her şeyden önemli. Hele ki ağız sağlığımız.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız