Tek Diş Kaplama Fiyatı

Tek diş kaplama fiyatı ile bilgi sahibi olunmadan önce, neden ihtiyaç duyulur sorusunu cevaplandırmak süreç adına daha doğru olacaktır. Gösterilen özene rağmen bazen dişin bir bölümü bazen de dişin tamamı kaybedilebilir. Bunun nedeni kaza, düşme, ilerleyen diş çürümesi ya da yaşa bağlı aşınma kaynaklı olabilir. Dişin bir şekilde kaybedilmesi durumunda, dişin tedavisine yönelik farklı yöntemler söz konusu olabilir. Kompozit ile diş doldurulabilir ya da dişin kaplama yapılması gerekebilir.

Diş Kaplama Ne zaman Gereklidir?

Diş kaplamaları, dişe zarar vermez; tam tersi dişin ömrünü uzatır. Aşırı madde kaybı olması, diş eksiklikleri ve kanal tedavisi gibi durumlarda diş kaplaması ile sorunlar giderilebilir. Burada amaç, çürük olan dişi şekillendirerek, dişi daha sağlıklı yapıya kavuşturmaktır. Aynı zamanda estetik olarak, diş kaplaması ile dişler görünüm olarak düzeltilmiş olur.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Diş kaplama için öncelikle yapılması gereken, dişin temizlenmesidir. Temizlenen diş için, ölçü alınır. Alınan ölçü doğrultusunda yapılan özel kaplama diş, geçici olarak yerleştirilir. Bu süre içinde diş ile ilgili bir problem (apse, sızlama,…) olup olmadığı da kontrol edilmiş olur. Eğer apse gibi sorunlu bir durum mevcut olursa, öncelikle sorun giderilir; sonra diş kaplama işlemine devam edilir.

Diş Kaplama İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Ortalama olarak, sorunsuz bir diş kaplama işlemi 3 seansta tamamlanır. Seans sayısı hızlı olmak adına 2 seansa da çekilebilir. Her seans arasında da 2-3 gün bir süre olması, ağız sağlı açısından iyi olacaktır. Çok fazla acele edilmesi istenmeyen sorunlara neden olabileceği için, mümkün olduğunca süreç, diş hekimi tarafından planlanmalıdır.

Hastanın diş yapısı ve kullanılacak kaplamanın malzemesi, sürecin belirlenmesinde etkilidir. Bu nedenle kaplama için süre değişiklikleri olabilir.

Diş Kaplaması Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır?

Dişe yapılan kaplama, diş bakımı açısından farklılık göstermez. Yine günde en az 2 kez, dişler mutlaka fırçalanmalıdır. Diş aralıkları, diş ipi ile temizlenmelidir. Belli periyotlarla diş hekimine kontrole gidilmesi gerekmektedir. Özellikle diş kaplama yapıldıktan sonra, aşırı sıcak ve soğuk içecekler tüketilmeli ve sert cisimler dişlerle kırılmamalıdır.

Diş Kaplama Fiyatı

Her diş hekimi tarafından diş kaplamanın yapılıyor olması ve diş kaplamada kullanılan malzemelere rahatça ulaşılabiliyor olması, diş kaplama ücretlerinin uygun olmasına neden olmaktadır. Kullanılan malzeme ve dişe uygulanacak işlemlere göre diş kaplama fiyatı belirlenmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız