Tüm ağza implant diş

İmplant diş, insanların çene kemiğine yerleştirilen, vidalı köklere, yine vidalı olan dişlerin monte edilmesidir. Yurt dışından ithal edildiği için, döviz üzerinden değerlendirilir. Pahalı olmasına karşın, ömür boyu garanti verenler bile vardır. Ergenlik çağını bitirmiş bir kişi, rahatlıkla implant diş taktırabilir. 70-80 yaşına kadar implant diş tedavisi uygulanabilir.

İmplant Diş Taktırırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İmplant diş, eksik dişlerin yerine taktırılacağı gibi, Tüm ağza implant diş uygulanabilir. Uygulamadan önce, anestezi uygulanmaktadır. Bu uygulama ile implant operasyonuna uygun olup olmadığınız ortaya çıkmaktadır. Genellikle, şeker hastaları hariç, anestezi sonucunda, herkes rahatlıkla implant diş taktırabilmektedir.

Tüm ağza implant diş operasyonun da, diğer operasyonlar gibi kolaydır. Birçok hastanın merak ettiği husus ise, acıdır. Birçok normal diş operasyonundan çok daha basittir implant diş operasyonu. Operasyon sonunda ise hafif ağrılar oluşmaktadır. Bu ağrılar için basit ağrı kesiciler kâfi gelir. Ancak, beklenmeyen şiddetli ağrılar ve diğer durumlar için, hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

İlk operasyondan önce anestezi yapılır. Eğer kemik yapınız yetersiz gelirse, kemiklerin güçlendirilmesi için bazı uygulamalar yapılır. Çene kemiği bu uygulamalardan sonra yeterli hale geldiğinde, ilk operasyon yapılır. İlk operasyon ise, dişlerin vidalı köklerinin, çene kemiğine montesidir. Tüm ağza implant diş operasyonun da, diğer operasyonlar gibi, bu şekilde başlar. Bu çene kemiğine monte edilen vidalı kökler, çene kemiğine uyum sağlaması için bir ay bekletilir. Bir ay zarfında, yemek yiyebilmeniz için, doktorlar tarafından geçici dişler takılır. Bir ay sonra, eğer uyum süreci tamamlandıysa, asıl protezler, çene kemiğine monteli olan kök vidalara monte edilir.

Bir ömür boyu rahat bir şekilde kullanabileceğiniz bu dişler, hastanın isteğine göre, çıkarılabilen modelleri de takılabilir. Bu çıkarılabilen modellerinin avantajlarını ve çıkarılamayanların avantajlarını ise, doktorlardan dinlemek gerekir. Çıkarılabilen implant dişler, temizlenmesi daha kolaydır. Ancak, çıkarılamayan implant dişlerin temizliği ise, yine diğer dişler gibi düzenli temizlik ister.

Bu dişleri kullanırken, belli periyotlarda kontrole gitmek gerekir. Böylece, yeni dişlerinizin uyumunu daha iyi öğrenirsiniz. Yemeklerden sonra diş temizliği, yine implant diş taktırdıktan sonra devam etmesi gerekir. Özellikle yeni taktırdığınızda, enfeksiyon kapmaması için önemlidir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız