Türkiye de Estetik Diş Tedavisi Nedir ve Neden Önemlidir?

Türkiye de Estetik Diş Tedavisi Nedir ve Neden Önemlidir?

Günümüzde Hastalar İnternette araştırma yaparken, Türkiye de estetik diş tedavisinde haklı olarak en iyi estetik diş doktoru ve tedavisi arayışı içindeler.

Günümüzde diş sağlığı, estetik ve fonksiyonel bir gülüş elde etme amacıyla giderek daha fazla önem kazanmaktadır. İmplant tedavisi, diş kayıplarının yerine kalıcı çözümler sunan etkili bir yöntemdir. Türkiye, bu alanda uzman diş hekimleri ve modern tıbbi altyapısıyla implant tedavisinde öncü bir ülkedir.

Ön Diş Estetiği

Ön dişlerde görülen problemler ön dişlerin daha fazla dikkat çekmesi nedeniyle estetik görünüm bakımından çok daha fazla kişiyi olumsuz olarak etkilemektedir.

Ön Diş Estetiği Nedir?

Ön dişlerde görülen problemlerin düzeltilerek estetik bir görünüme kavuşturulmasını sağlayan ön diş estetiği operasyonları bu sayede hem konuşma hem görünüm hem de ön dişlerin fonksiyonel görevlerini (ısırma, koparma) daha iyi yerine getirmesini sağlamaktadır.

Ön Diş Estetiği Operasyonları Nelerdir?

Ön diş estetiği operasyonları olarak pek çok operasyon uygulanmaktadır. Ön dişlerinizde görülen problemlere bağlı olarak değişiklik gösteren bu operasyonlar aşağıdaki gibidir:

· Ön dişlerin kırık olması

· Ön dişlerin aralık olması

· Ön dişlerin çürük olması

· Ön dişlerin eksik olması

· Ön dişlerde renklenme

· Ön dişlerin çatlak olması

· Ön dişlerin eğri olması

Ön Diş Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Ön diş estetiği operasyonlarının gerçekleştirilmesi için öncelikle ön dişlerde görülen sorunların giderilmesi için en uygun estetik operasyon yöntemi ve malzemelerinin seçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle estetik diş hekiminizden aldığınız randevu sonrası hekiminiz ön diş estetiği operasyonu ile ilgili olarak hangi operasyona, bu operasyonun gerçekleştirilmesi için ihtiyacınız olan tedavi yöntemine ve operasyonda kullanılacak araç ve malzemelere karar verir. Çoğu operasyon anestezi altında yapıldığı için operasyon sırasında herhangi bir ağrı gözlemlenmeksizin operasyon tamamlanır. Daha sonra görülebilecek ağrılar için ise diş hekiminiz size uygun bir ağrı kesici tavsiye edecektir. Diş hekiminizin önerilerine uyduğunuz sürece operasyonun ardından iyileşme sürecinizi tamamlayabilir ve sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz.

Ön Diş Estetiği Merkezi

Ön diş estetiği için güvenilir bir diş estetiği merkezi bulmanız operasyondan göreceğiniz maksimum faydayı almanızı sağlayacak ve sizin isteklerinize uygun olan ve en ideal görünüme sahip ön dişlere kavuşmanız sağlanır. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ya da İstanbul’da yaşamamakla birlikte İstanbul’a gelmek ile ilgili bir seyahat engeliniz yoksa İstanbul İmplantoloji Estetik Diş Hekimliği ve İleri İmplantoloji Merkezi’ni tercih edebilirsiniz. Estetik diş hekimliği ve implantoloji alanlarında diş hekimliğindeki son gelişmeleri göz önünde bulundurarak başarılı bir tedavi gerçekleştirilmesini sağlayan ön diş estetiği İstanbul merkezi Çene Cerrahisi ve İmplantoloji Uzmanı Dr. Dt Tolga Gülçiçek gibi alanında deneyimli ve uzman pek çok diş hekiminin çalıştığı bir merkez olarak sizlere hizmet vermektedir

Estetik diş, diş görünümünü iyileştirmek için uygulanan çeşitli tedavileri kapsayan geniş bir kavramdır. Bu tedaviler arasında diş beyazlatma, porselen kaplama, bonding, diş implantları ve ortodontik düzenlemeler bulunmaktadır. Estetik diş, sadece güzellik kaygısı taşıyanlar için değil, aynı zamanda diş sağlığını artırmak isteyenler için de önemlidir.

İstanbul İmplantoloji Kliniği: Kalite ve Güvenin Adı

İstanbul İmplantoloji Kliniği, Türkiye'nin estetik diş konusundaki öncü kuruluşlarından biridir. Modern tesisleri ve deneyimli ekibi ile kliniğimiz, hastalarına en üst düzeyde konfor ve güven sunmayı amaçlamaktadır. Kliniğimizde kullanılan teknolojik cihazlar ve uygulanan tedavi yöntemleri, uluslararası standartlara uygun olarak seçilmektedir.

Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK: Uzmanlık ve Deneyim

Estetik diş uygulamalarında başarı, uzman ve deneyimli bir ekibin elindedir. Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, İstanbul İmplantoloji Kliniği'nin öncü diş hekimlerinden biridir. Geniş bir bilgi birikimi ve mesleki deneyimi ile Dt. Dr. GÜLÇİÇEK, hastalarına en iyi Türkiye de estetik diş tedavisi sunmayı hedeflemektedir. Güleryüzlü yaklaşımı ve hasta memnuniyetine verdiği önemle bilinen Dr. GÜLÇİÇEK, estetik diş konusunda kendisini sürekli geliştirmektedir.

İletişim Bilgilerimiz: Sizi Bekliyoruz!

İstanbul İmplantoloji Kliniği olarak, sizlere en iyi hizmeti sunmak için buradayız. İletişim bilgilerimiz aşağıdaki gibidir:

Adres: Ataşehir Bulvarı 49. Ada Kamelya 1 Sitesi 4. Blok Daire 4. 34758 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0530 407 35 94 - 0216 455 50 00

Bize ulaşarak randevu alabilir, diş sağlığınız ve estetik diş ihtiyaçlarınız konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. İstanbul İmplantoloji Kliniği ve Dt. Dr. Tolga GÜLÇİÇEK, size sağlıklı ve güzel bir gülüşün kapılarını aralamak için hazır bekliyor.

Türkiye de Estetik Diş tedavisi, Türkiye de Gülüş estetiği ,İstanbul da Hollywood Smile,

3-Gülüş estetiği, bireylerin sosyal ve profesyonel yaşamlarında önemli bir rol oynamaktadır. Lamina veneer diş tedavisi, dişlerdeki estetik sorunlara kalıcı ve hızlı çözümler sunan bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. İstanbul İmplantoloji kliniği, bu alandaki uzman kadrosu ve modern tesisleri ile lamina veneer tedavisinde öne çıkan bir merkez olarak bilinmektedir.

Kompozit Lamine Veneer denilen diş operasyonları, kompozit dolgu adı verilen beyaz dolguların kullanıldığı materyallerle yapılmaktadır. Bu işlemin tek seanslık olması Kompozit Lamine Veneer’in en önemli özelliğidir. Bu yöntem bazen ağız dışında hazırlanarak özel yapıştırıcılar sayesinde yapıştırılabilirler. Laboratuar ortamında bondingleme yöntemi ile de yapıştırılması mümkün olan Kompozit Lamine Veneer’lerde 2 seans gerekli olmaktadır. Kompozit Lamine Veneer aşağıdaki durumlarda yapılabilinir:

Dişlerin ön yüzeyinde defektler olduğunda
Ön dişlerdeki kırık vakalarında
Ön dişlerin boylarının uzatılması istendiğinde
Ön iki diş arasında boşluk olduğu durumlarda, boşluğun kapatılması istendiğinde
Dişlerin yüzeyleri düzgün değilse
Kompozit laminalar, kompozit dolgu tekniği kullanılarak uygulandıkları için çok iyi cilalanması gerekir. Bu yüzden tedavi sürecinde belirli aralıklar ile cila işlemi için işlem yaptırdığını kliniğe gitmeniz gerekebilir. Kompozit laminalar porselen laminalara göre son derece makul bir ücret karşılığında yapılmaktadır. Kompozit lamina uygulamasından sonra gerekli işlemleri yaptığınızda ve dişlerinizin bakımına özen gösterdiğinizde kompozit laminaları uzun yıllar boyunca kullanabileceksiniz.

Kompozit Lamine Veneer Nasıl Yapılır?
Kompozit lamina dişlerdeki kırıkları veya çatlakları onarmak, dişlerdeki şekil ve renk bozukluğunu gidermek için kullanılır. Bu işlem öncesinde kompozit malzemenin rengi ile dişlerinizin doğal rengi karşılaştırılır ve bir uyumluluk aranır. İşleme başlamak için dişleriniz asitleşerek pürüzsüz bir hale getirilir ve laminanın uygulanacağı yere laminanın iyi yapışması için bir bant uygulanır. Kompozit malzemenin uygulanmasından sonra ise yüksek ışık ile malzemenin dişe oturtulup sertleşmesi sağlanılır. Son olarak da doğal bir görünüme sahip olması için parlatılma işlemi yapılır. Dar bir alana yapılan kompozit laminaların uygulandığı bölgeler genişledikçe kırılma ihtimalleri de artmaktadır.

Kompozit Ve Porselen Lamina Arasındaki Fark Nedir?
Kompozit laminalar kompozitten, porselen laminalar ise porselenden yapılmaktadır. Bu ikisi arasındaki en büyük fark ise kompozit laminanın genellikle ağızdan direkt olarak uygulanabilmesidir. Porselen laminalar ise diş ölçümü alındıktan sonra laboratuar ortamından hazırlandıktan sonra uygulanmaktadır. Kompozit laminalar genellikle tek seanslıktır ve kısa sürede uygulanılır. Porselen laminalar ise daha ileri teknoloji ,beceri ve emek isteyen bir uygulamadır. Kompozit laminalar bu açıdan bakıldığından daha ucuz bir maliyete sahiptirler.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız