AĞIZ BAKIM SAĞLIĞINA SİZLERDE ÖNEM VERİN

Sağlığımız ve görüntümüz açısından ağız bakımı ve diş sağlık bakımımızı yaptırmak, bizler için zorun bir hal alması gerekmektedir. Çocuk yaşlarda diş bozuklukları görünen kişilerde, erken yaşta tedavisi mümkündür. İlerde eğer sıkıntısını çekmek istemiyorsanız sizlerde ortodonti kliniği ile diş sağlığınıza kavuşmak oldukça kolay ve rahattır. Bu rahatlığı yaşamak zor olmasa gerek sizlerde ortodonti hastanelerde dış sağlığınızı yaptırabilir ve ileride sorun olmaktan çıkara bilirsiniz. Diş sağlığı sadece çocuk yaşta değil ileri yaşlarda da tedavi edilebilmesi mümkündür.

Geç kalmış olmazsınız sizlerin ağız yapısına göre ortodonti kliniği de kısa sürede diş telleri takılarak tedavinize başlamış olursunuz. Diş tellerinde kendi isteğinize göre çeşitleri vardır. Bunlardan sizlere uygun olanı tercih ederek tedaviye başlanır örneğin; Braketlerin (Diş telleri)farklı çeşitleri vardır, dişin arka tarafından uygulanan lingual olarak, estetik amaçlı olarak seramik veya şeffaf olarak gözüken, beyaz renkli braket(diş telleri) telleri mevcuttur. Ortodonti nedir? Kısaca bir bahsedecek olursak eğer; ortodontik tedavinin amacı, çiğneme ve konuşma fonksiyonunun düzeltilmesi, ağız hijyeninin daha iyi sağlanmasına yardım olunmasıdır. Ortodonti kliniği de yapılan muayeneler ağız ve diş yapısına göre değişmekte olan tedavi ve muayene ücretleri farklılık sağlamakta.

Bu tedaviler sonunda sizlerde ağız ve diş bozukluklarında çektiğiniz rahatsızlıklarda kısa bir sürede kurtulma imkânı sunmakta ve ağız yapısı bozukluklarından da kurtulmuş olursunuz. Ortodonti kliniği de yapılan tedavilerde diş telleri taktırmak yaşları on bir ve on üç yaşına girmiş çocuklarda bu tedavi uygulamasını yapmakta ve eğer bu yaşlarda yapılmadı ise yirmili yaşlarda da yapılması mümkündür. Diş telleri görünmesinden rahatsızlık duyanlar içinde şeffaf diş telleri takılarak tedavisine başlanmaktadır. Bu teller takıldığı andan itibaren diş ve ağız bakım tedavisi başlamıştır.

Teller kısa bir süre sonra ağızdan alınarak tedaviye son verilmektedir. Tedavi bittikten sonra dişlerdeki bozukluklar ortadan kalmaktadır. Sağlıklı yaşam için ortodonti kliniği sizleri beklemektedir, sizlere sunulan imkânlar doğrultusunda hizmet vermekte ve sağlığınıza kavuşturmaktadır. Sağlığınızı ertelemeden sizlerde diş ve ağız bakımınızı yaptırın ki ilerde pişman olmayın.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız