Ağız Yüz Çene Cerrahisi

YÜZDEKİ VE AĞIZDAKİ SORUNLARDAN KURTULUN

İnsanlar doğuştan ya da sonradan oluşan tüm oral, travmatik, gibi hastalarla ilgilenen ortodonti diş hekimliği ilgilenmektedir. Yüz ve Çene Cerrahisinde ya da başımızda, boynumuzda ya da yüz veya ağız içinde oluşabilecek tüm dişsel sorunlar ya da dişimizi ilgilendirmeyen, hastalıkları içine alan ağız yüz çene cerrahisi ile tedavisi mümkün olan ağız yüz çene deki fonksiyonel bozuklukları düzeltmekte.

Hangi yaş gurubunda olursanız olun her yaş grubunu içinde tapılan tedavi yöntemleridir. Ayaktan hasta muayenesinin yanı sıra gerektirilen durumlarda ise hastalarını da yatırarak da muayene etmektedir. Doğuştan yâda sonradan olan yüzde ve çenede ki bozukluklar zamanında tedaviler edilmezse eğer zamanla konuşmada bozukluklar yanı sıra birçok sebeplerde doğurmaktadır.

Her yaşta tedavisi olan bu ağız, yüz çene cerrahisi gerektiren olaylarda yapılan ufak çaplı sayılacak müdahaleler ile eski yaşantınıza kavuşmanız kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. Ağız bakımına Türk milleti olarak yediden yetmişe önem vermekteyiz. Bu önem verdiğimiz ağız, yüz bakımımıza neden olan birçok sebepleri zamana bırakmadan en kısa ve en doğru yoldan halletmeliyiz bunu yolu da ağız yüz cerrahisi ile geçmekte.

Bunlar yüz boynumuzda oluşan her türlü fonksiyon bozuklukları yanı sıra iltihaplı hastaları da içine almaktadır. Eğer zamanında yapılmayan müdahaleler yaş ilerledikçe biraz daha zor bir hal almaktadır. Yüz de ve ağızda oluşan bozukluklar için yapılacak olan müdahaleler sizleri korkutmasın, korkulması gereken hiçbir durum içermemektedir. Yapılan müdahaleler sırasında bazen hastanede yatma olayları gerçekleşmekte bazen de kısa yatışlar olmaktadır uzun süreli yatışlar mevcut değildir.

Ağız yüz cerrahisi; bu tür ameliyatlarda türüne bağlı olarak 3 ya da 6 saatler arasında değişmektedir. Uzun sürmesi riskli olduğu anlamına gelemez. Ameliyatı anestezi ile yapılmaktadır ayılma süresince yoğum bakımda ya da bekleme odasında sizlerin ayılmasını bekleye bilirler. Ameliyat sonrasında yüzde şişlikler ya da kızarıklık olması çok doğal bir olaydır ve korkulacak hiçbir şey yoktur. Ameliyat sonrası yapılan müdahaleler sonrası hasta kısa bir süre yüz kaslarını hareket ettiremez bu kısa bir süre için geçerlidir zaman geçtikçe hasta eski yaşam tarzına dönecektir.

Kaynak: http://www.istanbulimplantoloji.com

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız