Almanya’dan Gelip Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak

Almanya'da diş maliyetleri ülkemize göre çok yüksek olmakta ve bundan ötürü de Almanya ve diğer ülkelerden hem diş tedavisi hem de tatil planlaması ile birçok farklı hasta gelmektedir. Aslında nedenlerden biri maliyet uygunluğu olsa da Türkiye ağız ve diş sağlığı alanında pek çok dünya ülkesinden çok daha fazla gelişmiş durumdadır. Bu konuda alanında uzman hekimlerin ülkemizde yer alması tercih nedeni olmaktadır.

Türkiye'de Diş Tedavisi

Diş implantı, diş kökünün yerini alan titanyum vidalardır. Bunlar diş etinin altında bulunan kemiğe vidalanmaktadır. İmplant hastanın kemiği ile bütünleştikten hemen sonra, dayanak da implant üzerine vidalanmaktadır. Taç da dayanağın üzerine vidalanmaktadır.

Kronlara ek olarak da sabit köprüler, sabit protezler ya da çıkarılabilir protezleri desteklemek amacı ile implantlar da kullanılmaktadır. Ülkemize yurt dışından gelip implant yaptırmak diş taktırmak amacı ile birçok farklı kişi gelmektedir. Bu süreçlerde uzman hekimlerimizden son derece kaliteli ve başarılı hizmetler almaktadırlar.

İmplant Tedavi Aşamaları

Gelen hastaların röntgen çekiminden hemen sonra uzman hekim, çene yapısını inceler ve buna göre tedavi süreçlerini planlar. Çene kemiği implant tedavisi için uygunsa 1 günde implant uygulaması gerçekleşir ve geçici protezler de implantlara uygulanır. Yaklaşık 3 ay gibi bir sürede implantlar çene kemiğinize uyum sağladığından kaplamalar da bu uyum sağlama süreçlerinden sonra uygulanmaktadır. Kaplamalarda da gerçek diş rengine uyum sağlayan en yakın olan zirkonyum kaplama tercih edilmektedir.

Genel olarak gelen hasta ile diş hekimi diş implantı konusunda karşılıklı konuşup, planlama yapmaktadır. Eğer hasta implant için uygunsa kemik kalitesi ve miktarı değerlendirilmek için bir diş koni ışını taraması da yapılmaktadır.

İmplant Tedavisi İçin Randevu Alma

Genel olarak, Türkiye'de implant tedavisi olmak isteyen Almaya vatandaşları bir implant hekimi ile kısa bir görüşme yapmakta ve ilk randevuda hem tedavi süreçleri hem de tedavi masrafları konuşulup, uygun zamanlar belirlenmektedir. Bu kapsamda gelen hastalara, tedavi süreçleri, tedavi seçenekleri, maliyetleri, garanti, risk, çizelgeleme ve bakım sonrası bilgileri içeren resmi ve ayrıntılı bir tedavi planı hazırlanır. Bu durumda da hem profesyonel hem de planlı bir tedavi süreci başlamış olur.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız