Ataşehir Diş Eti Uzmanı Ataşehir Peridontoloji Uzmanı

Diş eti uzmanı diş eti hastalıklarının teşhis ve tedavisi için gerekli tıbbi bilgiye sahip olan ve bu bilgisi ile sizlere bu rahatsızlığın tedavisi için etkili çözümler sunan diş hekimleridir. Diş Hekimliğinde uzmanlaşma oldukça önemlidir bu uzmanlık dallarından biri de diş ve diş hastalıklarıdır. Herhangi bir dış hastalığı ya da rahatsızlığınız olduğu zaman mutlaka diş hekimlerine başvurarak uzman desteği almalısınız. Özellikle kulaktan dolma bilgilerle diş hastalıklarına yapacağınız müdahaleler ile geri dönüşü olmayan olumsuz sonuçlara neden olmalısınız.

Diş Eti Hastalıklarının Tedavisinde Diş Eti Uzmanları

Dış hastalıkları arasında en yaygın görülen hastalık dış eti hastalığıdır. Dış eti hastalığı belirtileri arasında en önemlisi ve genelde ilk evrede görüleni diş etinde meydana gelen kanamalardır. Bu ilk belirti çok sık görülüyorsa diş eti uzmanları ile alacağınız basit bir bakım ve temizlik tedavisi ile bu diş eti rahatsızlığının önemli boyutlara ulaşmadan engelleyebilirsiniz. Gingivitis denilen ilk evrede dış hastalığı dış eti uzmanları tarafından kısa sürede tedavi edilir ve oluşabilecek daha ciddi sonuçlar ortadan kaldırılır. Diş eti alanında uzman bir diş hekimine periyodik olarak diş kontrollerinizi yaptırarak erken teşhis için de iyi bir yöntem uygulamış olursunuz.

Diş Eti Uzmanları Hangi Tedavi Yöntemlerini Kullanır? Ataşehir Periodontoloji

Dış eti tedavi yöntemleri genel olarak dış eti rahatsızlığının ilerleme seviyesine bağlı olarak değişir. İlk evrede genel olarak standart bir ağız bakım ve temizliği ile tedavi denenir. Bu evrede genel olarak diş eti hastalığına neden olan bakterilerin yok edilmesi amaçlanır. Özellikle diş taşlarının temizlenmesi bu açıdan önemlidir. Daha önemli boyutlardaki dış hastalıkları için ise küretaj tedavi yöntemi ve kök yüzey düzleştirme tedavi yöntemleri uygulanır. Diş eti uzmanları çok daha ciddi boyuttaki diş hastalıkları için gerektiğinde cerrahi operasyonlar da uygulayabilir. Genelde bu tedavi yöntemlerinden istenilen sonuç alınamazsa bu yola başvurulur. Diş eti hastalıkları dış kaybının en önemli nedenleridir. Bu nedenle erken bir teşhis ve tedavi sizlere çok faydalı sonuçları sunabilir. Bu nedenle periyodik olarak diş hekimlerine dış kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız