Ataşehir Diş Kliniği ve Uzman Diş Doktorları

İstanbul İmplantolojii Ataşehir Diş Kliniğimizde bir adet endodontist, bir adet protez uzmanı, bir adet ortodonti uzmanı ve bir adet periodontoloji uzmanı full time olarak çalısmakta ve multidisipliner üst düzey hizmet verilmektedir.

İstanbul’da Ataşehir diş sağlığı merkezlerinden hizmet almak isteyen hastaların öncelikle diş sağlığı konusunda isim yapmış kişilerden veya kuruluşlardan hizmet alabilmeleri için gerekli araştırmaları yapmaları gerekir.

Hassas organlarımızdan biri olan dişlerimizin çeşitli nedenlerle çürümesi veya kaybedilmesi durumunda hastalar çeşitli protez dişlerden yararlanmak isteyip kaybettikleri dişleri geri kazanamasalar dahi gerçek diş gibi işlev gören protez dişlere gereksinim duyarlar. Birkaç yöntemle diş protezlerine sahip olunabilir. Bunlar:

Sabit Protezler

Tek kronlar olarak diş hekimleri arasında ifade edilen tek dişin kaplanmasını tabir eder. Eksik dişlerin komşu dişler ile birlikte kaplanması köprü protezlerini oluşturur. Diğeri ise implant üstü protezler olup günümüzde bir hayli rağbet görüyor.

Hareketli Protezler

İleriki yaşlarda çoğunlukla kullanılan total dişler ağızda hiç dişi kalmayan kişiler için başvurulan bir tedavi yöntemidir. Parsiyel protezler ile ağızda kısmen dişi olanlara uygulanır. Bu uygulamaya kroşe adı da verilir. Dişlerin üzerine kanca veya tırnaklar gelerek parsiyel protezler oluşturulur.

Hassas tutuculu protezler yine kısmen ağızda dişe sahip olan hastalara uygulanır. Bu tedavide kancalı protezler yerine metal destekli protezler kullanılır. Diş protezleri çeşitleri böylece gruplanmış olur. Hastalar eğer çeşitli nedenlerden dolayı hareketli diş protezlerinden rahatsızlık duyarlar ise sabit protezlerin uygulanabilir olması hastalara göre değerlendirilir ve hastaların da onayı ile sabit protez yöntemlerinden birine karar verilir.

Ataşehir İmplant

Türkiye’de 25 yıldır uygulanan implant diş protezleri son yıllarda diş protezlerine gereksinim duyan kişilerce rağbet görmeye başladı. Hem alt hem üst çeneye uygulanabilen implantlar birer veya tüm ağza uygulanabilir olması ile bilinir. Halk arasında vidalı diş veya cıvatalı diş olarak da tabir edilir.

Alt çene ve üst çenenin kuvvetli olması implant diş tedavisinin başarılı olmasını sağlar. Elbette tedavi sonucunda ki başarı yalnızca bununla sınırlı değildir. Uzmanların başarısı ve deneyimi kaliteli implant malzemesi seçimi tedavinin başarılı sonuçlar vermesinde önemli faktörlerdir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız