Ataşehir İmplant Tedavi Merkezi

Batı Ataşehir diş merkezimiz, uzman ekibiyle standartların üzerinde bir hizmet vermektedir. Protez ve Estetik Diş Hekimliği Uzmanı Dr. Dt Eda Akün, Diş Eti Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özlem Yücel ile Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Dt Tolga Gülçiçek gibi alanında isim yapmış ekibimizle ideal sonuçlar almanızı sağlamaktayız. Dişlerde zamanla farklı nedenlere bağlı olarak eksilme görülebilir. Kaybedilen dişlerin doğal yeni dişlerle doldurulması işlemi olan implant, bir operasyon sonrasında yerleştirilmektedir. Tek diş kayıplarında ya da birden fazla diş kaybı yaşandığı zaman eski sağlıklı ve kalıcı dişlerinize ulaşmak için İstanbul implantoloji ileri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi’mize başvurularınızı yaparak estetik bir görünüm kazanabilirsiniz.

İmplant Tedavisinde Nasıl Bir Süreç Uygulanır

Çene kemiğine bağlı dişin çekilmesi, yok olması durumunda bunun yerine yeni ve kalıcı bir diş eklemek için öncelikle titanyum malzemeden üretilen vidalardan yararlanılmaktadır. Bu vidalar çene kemiği ve diş eti ile en uyumlu olan malzeme olması nedeniyle kullanılmaktadır. Eğer çenede yerleştirilecek kemik yoğunluğu yoksa önce bunun için ayrı bir operasyon düzenlenir ve daha sonra da vida yerleşimi yapılır. Vida yerleşimi olduktan sonra bunun kaynama süresi beklenmektedir. Sonraki aşamada artık vida üzerindeki bölümün yapılışına geçilir. Kaynama süresinde Ataşehir İstanbul İmplantoloji diş kliniği olarak genel bir uygulama olarak da düşünülebilecek geçici diş verilmektedir. Daha sonra da kalıcı şekilde görüntü elde edilir. Estetik bir görüntü olması bakımından son derece avantajlı bir sonuç alabilirsiniz.

Tedavi Sonrası Ne Yapmalı?

İmplant tedavisi bittikten sonra, uzun vadede bakım süreci büyük önem kazanmaktadır. Yani gerçek dişiniz gibi düzenli olarak fırçalamak, diş ipi kullanmak, sert maddeleri kırmaya çalışmamak gerekir. Bu şekilde uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanım olabilir. İmplant dişle beraber artık protez bir dişiniz olur ve bunu yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Tüm bakım ve tedavi sonrası süreçle ilgili daha fazla bilgi almak için Ataşehir diş hekimi implant tedavi merkezimizle doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Sorularınıza uzman ekibimiz ayrıntılı şekilde yanıt verecektir. Ayrıca randevu taleplerinizde de Whatsapp numarasını kullanabilirsiniz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız