Bonding Nedir Nasıl Yapılır?

Sistem dişler üzerinde gerçekleştirilen bonding nedir ve nasıl yapılır sorularının sıkça sorulduğu bir yöntem. Aşağıda detaylı bilgi verilmiştir.

Bonding Hakkında

İlk olarak bonding nedir nasıl yapılır sorularına cevap veriliyor. Bonding, dişlerin estetik görünümü için kullanılan tekniktir şeklinde tanım yapılabilir. Uygulama; adeziv – sistem dişlerinin şeklinin değişmesi, boyutlarının büyümesi ya da dişlerdeki kusurların giderilmesi için gerçekleştiriliyor.

Uygulama için gereken malzemeler; mikrofil ajanlardır. Dişlerin yüzeyine tutturma işlemi ile tedavinin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır. Hastalar bu yöntem ile herhangi bir acı hissetmez. Bu sebeple yöntemin pek çok kişi tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. dişlerinizin estetik görünümü için bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır;

Önceden sizin dişleriniz için ayarlanmış olan dişler, direkt olarak var olan dişlerinizin üzerine tutturuluyor. Bunun için özel ürünler kullanılıyor. Kalıcı olması, uzun ömürlü olması açısından herhangi bir sorun yaşamayacağınız şekilde tedavinin gerçekleşmesi mümkün olacaktır.

Kimler Bonding Yaptırabilir?

Bonding diş tedavisi hakkında sunulan bilgilerin sonrasında, mutlaka kimlere uygulama yapılacağı hakkında da sorular olacak. Kimlerin bu tedaviye ihtiyaç duyabileceği, sorunsuz şekilde uygulamanın nasıl yapılacağı gibi bilgileri edindikten sonra siz de rahatlıkla tedavi için adım atabilirsiniz.

  • Dişlerinin duruşundan memnun olmayan
  • Dişlerinin şeklini beğenmeyen
  • Diş boyutundan rahat olan
  • Diş rengi beyaz olmayan kişiler için bu uygulamanın yapılması söz konusudur.

En iyi tedavi yönteminin en iyi koşullarda gerçekleşmesi açısından işlemin yapılacağı klinik de önemlidir. Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetiik Diş Hekimliği kapsamında yaptığınız araştırmalar sonucunda iyi bir hizmet alacağınızın en önemli göstergesidir.

Yaş sınırlaması;

En çok merak edilenler arasında uygulamanın gerçekleşecek olduğu kişilerde herhangi bir yaş sınırının olup olmadığıdır. Baktığınızda hiçbir şekilde yaş sınırlamasının olmadığını göreceksiniz. Her yaş grubundan kişi için bu şekilde uygulama yapılabiliyor. Doktorunuzun koymuş olduğu teşhis üzerinden hareket ederek işlemin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İstanbul implantoloji merkezi ile diş ve diş eti sorunlarınız hakkında değerlendirme yapabilirsiniz. Hizmetin en iyi şekilde sunulması sayesinde, kısa sürede iyileşmelerin gerçekleşeceği şekilde tedavinizin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız