Bonding Nedir Nasıl Yapılır?

Çoğu insan dişlerinin şeklinden veya renginden dolayı memnuniyetsizliğini sıkça dile getirir. Bu durum sonucunda gerek toplum içerisinde gerekse de kendi kendine psikolojik takıntılar edinen kişiler için artık bu takıntıdan kurtulmanın mümkün olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bonding yöntemi olarak bilinen ışıltılı ve etkileyici bir gülüşe sahip olman imkânı tanıyan diş operasyonu, 1 saat gibi kısa bir sürede sizlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

En az düzeyde diş kaybı ile beğenmediğiniz diş şekil bozukluğundan veya hoşunuza gitmeyen diş renginden kurtulabileceksiniz. Diş kayıplarının minimum düzeyde tutulduğu bonding yöntemi ile dişlerine ilaveler kullanılarak mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Özellikle koruyucu diş hekimliğinin gözde uygulamalarından biri olan bonding yönteminde dişi uyuşturmaya bile gerek kalınmadığının altını çizelim.

Bonding Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Dişlerinden memnun olmayanlar için bonding uygulamasının yarım saat veya 1 saat gibi bir sürede yapıldığından bahsetmiştik. Dişlerinin renginden, boyundan, duruşundan, uzunluğundan memnun olmayan kişiler kısa bir sürede bu memnuniyetsizliklerini ortadan kaldırma fırsatına sahiptirler. Diş hekimliğinde kullanılan adezivler bu yöntemin ana unsurudur. Estetik diş hekimliğinin ana unsur olan adezyon tekniği ile son derece mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün olmaktadır. Bu tekniğin uygulanmasından hemen önce diş yüzeyine bir cilalama işlemi yapılır ve sonrasında da diş yapısında son derece uygun olan bu maddeler diş yüzeyine yapıştırılır. Bonding uygulamasından uzun süreli bir fayda görmek istiyorsanız, kullanılan malzemelerin kalitesi ile birlikte diş hekimin bu konuda uzman oluşu da önem arz etmektedir.

Bonding uygulaması sonrasında kişi yapılan uygulamadan uzun süreli bir fayda görmek için doğal dişlerinde olduğu gibi tekrardan aynı özeni göstermesi gerekir. Temizliğine ve bakımına günlük olarak dikkat edilmeli ve özellikle sert maddeleri dişleri ile kırmaktan kaçınmalıdır. Bu hususta tırnak yeme hastalığı olan kişiler bilhassa dikkat etmelidir.

Bonding Pahalı mı?

Estetik diş hekimliği diş operasyonları arasından fiyatı en makul olan uygulamalardan biri bonding uygulamasıdır. Bonding fiyatları birçok neden bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Özellikle uygulama için kullanılan malzemeler ve diş hekiminin becerisi bonding fiyatları için belirleyicidir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız