Çene Kemiği Erimelerinde İleri İmplant Cerrahisi

Her zaman diş sorunlarında en ön plana çıkan implant ameliyatları oldukça önemlidir. Bu sebeple de birçok kişi tarafından günümüzde ileri teknoloji uygulanan tedavi yöntemleri ile uygulama sağlanır. Fakat çene kemiği erimesinde herhangi bir tedavi mevcut değildir. Çene kemiği erimelerinde ileri implant cerrahisi ile birlikte bir sürü hastanın uygulama sonrası rahatlaması oldukça önemli bir nokta olduğunu gösterir. Günümüzde en çok uygulanan implant tedavisi, oldukça önemli olan süreçleri göstermektedir. Bu sebeple de uygulama esnasında kullanılan yöntemler birçok açıdan önem taşımaktadır. Farklı etki yaratan görünüm ve konuşma, yeme bozukluğunu da beraberinde getirebilir.

Çene Kemiğinde Erime

Birçok hastanın şikayetçi olduğu çene kemiğinde erime, tedavisi olmayan hastalıklardan biriydi. Fakat günümüzde cerrahi olarak müdahale edilerek, çenenin formunda yenileme ve değişme gerçekleşebilir. Yeni çıkan Bok Tekniği ile de çene eski haline getirilebilir. Farklı bir görünüm ile kişinin çene kemiğinde erime yaşanması, alanında uzman bir diş hekimi ve cerrah yardımı ile operasyon geçirmesi oldukça önemlidir. Box tekniği, hastalara yapay çene yapılması olarak adlandırılmaktadır. Birçok hasta için yeni görünümüne kavuşması oldukça kolaydır. İstenilen Box Teknik ile cerrahi bir yardım alarak hastanın implanta hazırlanması sağlanıyor. Hem çene kayıplarında en son çözüm olmakta hem de birçok yöntemden daha kalıcı ve estetikli bir görünüm de arz ediyor.

Box Teknik Nedir ?

Birçok hastanın merak ettiği Box Teknik Nedir ? Öncelikle bilinmelidir ki Box Teknik, birçok çene kemiği erimelerinde ileri derece bir erime ise yaşanan, kısa zamanda yapay çene nakli yapılıyor. Böylelikle istenilen görünüme sahip olan hasta eskisi gibi rahatlıkla yemek yeme ve konuşurken de zorlanma yaşamıyor. Belirli süreçlerin geçirilerek hastanın kısa zamanda istenilen görünüme sahip olması için yapılan bir operasyon olmaktadır. Fark edilir derecede görünümde değişim yaratan Box Teknik, fiyat olarak da birçok açıdan uygun olmaktadır. Hastaların zorlanmayacağı bir tedavi yöntemi olup, istenilen görünümü elde edebilmek için oldukça önemli bir ameliyat. Beklentileri karşılayan ileri çene cerrahisinde önemli bir noktaya ulaştıran Box Teknik her zaman kullanılabilecek tekniklerin başında geliyor.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız