Çene kemiği erimelerinde implant Ameliyatları

Yetersiz Kemiklerde Greftleme – Kemik tozu İmplant - İLİAK KALÇA KEMİĞİ NAKLİ - Çene kemiği erimelerinde implant Ameliyatları

Kemik tozu ve greftleme uygulamaları çeşitli sebeplerden dolayı kemik kaybı oluşmıuş bölgelerdeki defectleri düzeltme işlemidir.

Kemik Greftleme materyalleri yapay olabileceği gibi Çene bölgesi,iliak kemikten veya otojen kemik greftide olabilir.

Bazı Durumlarda çene kemiği çok erir , bu durumda

Hastanın eksik ve sağlam dişleri, damaktaki kemik yapısı implanta uygun olan ve olmayan hastalar konusunda ipuçları vermektedir. Uygulama öncesi hekim çeşitli teknikler uygular, diş röntgeni çekilir ve detaylı bir muayene sonucunda dişin nasıl düzeleceği konusu açıklığa kavuşturulur.

Genel olarak bu durumlarda hastalarımızdan rutin Tomografi isteyerek hastanın kemik durumunu 3 boyutlu inceleriz daha sonrasında ise çeşitli regenerative materyaller, Prf uygulamaları, kemik greftleri ile all on 4 ,all on 6,all on 8 yöntemleriyle hastalarımıza en uygun yöntemi öneriyoruz.

Eksik diş için uygulanacak olan diş tedavisi seçenekleri arasında özellikle günümüzde yaygın olarak kullanılmakta olan yöntemlerden biri de implant olmaktadır.

Tüm dünyada çok uluslu bağımsız araştırmalar göstermiştir ki günümüz teknolojisi ile üretilmiş olan implantlar belirli koşullar sağlandığı takdirde aynı gün fonksiyona sokulabilmektedir.

Anında yükleme dediğimiz bu uygulamada kişi implant uygulamasını takiben aynı gün sabit geçici dişlerine kavuşabilmekte ve estetik ve fonksiyonle olarak yaşam kalitesi çok yükseltilebilmektedir.

Özellikle yaşa bağlı olarak alt ve üst çene arka bölgedeki ilerlemiş kemik kayıpları durumunda ileri cerrahilere gerek kalmadan uzun süren tedavi süreçleri yaşamadan son derece pratik şekilde bir günde sabit dişler yapabilmekteyiz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız