Dental İmplant İstanbul

İmplant tedavisi, çürük gibi nedenlerle çekilmek durumunda kalan dişlerin yerine yapılan ve uygulanan bir tedavidir.

İmplant tedavisi çene kemiği üzerine, çekilen, kırılan veya düşen diş köklerine destek için yapılır. Eksik dişlerin yerine yapılan, iyi uygulama yapılması sayesinde ömür boyu kullanabilen ya da uzun süre kullanılan titanyum malzemesinden yapılmış vidalardır. Mutlaka steril ve hijyenik ortamlarda yapılması gerekir. Tedavi yapıldıktan yaklaşık 2-3 ay sonra, yapılan implant çene kemiğine oldukça sıkı bir şekilde tutunur ve yapışır.

Yeterli süre geçtikten sonra ve implant çene kemiğine iyice oturduktan sonra tam olarak diş kökünü almaya başlayan implant üzerine konulan protezleri rahatlıkça taşıyabilecek duruma gelir.

İmplant Tedavisi Acıtır mı?

İmplant uygulaması hem öncesi hem sonrası için oldukça titiz olunması gereken bir tedavi yöntemidir. Uygulama sırasında hastayı rahatlatmak için bazen tam anestezi uygulandığı da olabilmektedir. İmplant tedavisi yapılmadan önce hastanın mutlaka ağız sağılığının ve yapısının uygulamaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Hastanın implant uygulamasını kaldırabilecek ve taşıyacak kemik yapısına uygun olması gerekmektedir. Bunun yanında diş etlerinin de mutlaka sağlıklı olması gerekmektedir.

İmplant Yapılan Dişin Ömrü Ne Kadardır?

İmplant tedavisi sayesinde hastalar kaybettikleri dişler kadar kaliteli ve kullanışlı dişlere sahip olurlar. İyi bir uygulama yapılması durumunda bu protezler ve implantlar ömür boyu kullanılır. İyi tedaviler sonucunda hastalar bazen orijinal dişlerinden bile daha kullanışlı dişlere sahip olabilmektedir. Ancak böyle başarılı sonuçlar verecek uygulamalar için mutlaka yetkin hekimler tarafından, doğru şekilde yapılmalıdır. Hastalarda implant kullanılmasına engel olacak kalıtsal veya hormonsal bir sorun olmaması durumunda herkes tarafından, istedikleri kadar kullanmaları konusunda hiçbir sorun yoktur.

İmplant Tedavisi Merkezi Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İmplant tedavisi yaptırmaya karar verdiyseniz en iyi implant kliniği seçmek her zaman kolay olmayabilir. İmplant hakkında en çok merak edilen ve sorulan sorular ; Hastaların En çok soru sorduğu konular haklı olarak En İyi implant yapan Diş Hekimi kimdir? En iyi implant merkezi nerededir ? İmplant Fiyatları ? En iyi İmplant Markaları nelerdir gibi haklı sorulardır? Bu sorulara cevap araken ;

Kliniğimizde Ağırlı olarak İleri İmplant Cerrahisi yapılmakta olup, Genellikle Nobel ,Straumann,MIS gibi Dünyada söz sahibi markaları tercih etmekteyiz.

İmplant Markaları kadar Çene Cerrahının Vaka tecrübesi, Estetik öngörüsü,Klinik teçhizatı ve hijyeni son derece önemlidir.

Öncelikle implantoloji uzmanı olan diş hekimleri tercih edilmelidir. İmplant yapılacak klinikteki hijyen, sterilizasyon ve kullanılan malzemelerin kalitesi sorgulanmalıdır. Dental İmplant İstanbul implantoloji uzmanı ile kaliteli implant tedavisi hizmeti vermektedir. kliniğimizde en modern teknolojiye sahip cihazlar ve en yüksek kalite malzeme kullanılmaktadır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız