Diş Eti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Diş eti ameliyatı oldukça zor ve özen gösterilmesi gereken bir operasyon türüdür. Çünkü insanlar için dişler hem görsellik, hem ağız sağlığı hem de beslenme anlamında oldukça önemlidir. ve diş eti sorunları yaşayan insanlar için bu süreci oldukça iyi yönetmek oldukça önemlidir.

İnsanlar bu önemli ameliyat durumu için alanında uzman hekimler, üst seviyeye teknolojik olanaklar ve steril ortamlara oldukça dikkat etmektedirler. Ve bu aşamada yapılan araştırma ve bu ameliyatı olan kişilerin yorumları doğrultusunda karar vermek istemektedirler. Ülkemizde bu anlamda kaliteli, sağlık ve teknolojik hizmeti bünyesinde bulunduran Dr.Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği hizmeti ile güvenli ve sağlıklı bir ameliyat süreci geçirilmektedir.

Diş Eti Ameliyatı Çeşitleri

Diş eti ameliyatı süreci oldukça iyi yönetilmesi gereken ve profesyonellik gerektiren bir süreçtir. Çünkü her diş eti sorunu için ve bu sorunla karşılaşan hastaların hassasiyetleri için farklı ameliyat yöntem ve çeşitleri uygulanmaktadır. Özellikle istanbulimplantoloji merkezi bu anlamda kişiler için en uygun yöntemi belirlemek için teknoloji ve hekim destekli yöntemleri uygulayarak en doğru sonucu bulmaya yönelik çalışmaları ile tanınmaktadır. Diş eti ameliyatı çeşitleri ise şu şekildedir;

Estetik Görünüm sağlamaya yönelik ameliyatlar: Özellikle diş etlerinin görsel olarak insanları olumsuz etkilediği durumlarda bu ameliyat çeşidine başvurulmaktadır. Gingivektomi ve gingivoplasti adı verilen diş eti şekillendirme ameliyatları uygulanır. Özellikle lazer yöntemlerinin yaygınlaşması bu ameliyatların daha başarılı ve kolay geçmesini sağlamaktadır.

Diş eti çekilmesi ameliyatları: Diş taşları, sert fırçalama, travma, anatomik bir gibi çeşitli sebepler diş etlerinin olması gerektiğinden daha yukarı çekilmesine sebep olabilmektedir. Yapılacak cerrahi operasyonlarla bölgeye bir diş eti ameliyatı ile tekrar diş eti eklenebilir.

Tedavi sonucu diş eti ameliyatları: Günümüzde diş eti sorunlarında cerrahi operasyon en son tercih olarak görülmektedir. Sorunun çözülmesi adına farklı ve oldukça faydalı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Fakat tüm bu yöntemlere karşı herhangi bir iyileşme ya da gerektiği gizi düzelme görülmeyen diş eti sorunları için cerrahi müdahale kaçınılmazdır. Burada diş etleri cerrahi müdahale ile kaldırılarak gerekli temizlik ve düzenlemeler yapıldıktan sonra tekrar dikilme işlemi yapılmaktadır. İmplantoloji Merkezi bu anlamda kameralı sistemlerle bu süreçlerin en iyi şekilde devam etmesini sağlamaktadır.

Diş Eti Ameliyatlarının İyileşme Süreci

Diş eti ameliyatlarının iyileşme süreci yapılan cerrahi müdahaleye göre değişmektedir. İlk bir hafta dikişler atılırken tamamı ile iyileşme 4 ile 6 hafta arasında değişmektedir.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız