Diş Eti Ameliyatı Olanlar

Diş etinin çekilmesi veya diş üzerine olduğundan fazla gelmesi gibi durumlarda diş eti ameliyatı yapılması gerekmektedir.

Diş etlerimizle ilgili bazı sebeplerden dolayı sorun yaşayabiliriz. Genel olarak yapılan yanlış diş fırçalama uygulamaları, gerektiği kadar bakımının yapılmaması veya sonucu diş etlerimizin olması gerektiğinden daha sağlıksız olduğu durumlar yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda ilaç ya da farklı tedavilerle hastalığın iyileştirilebileceği gibi ameliyat yapılması da gerekebilir.

Diş Eti Çekilmesi Ameliyatları

En çok yapılan diş eti ameliyatlarından olan diş eti çekilmeleri sıkça şikayet edilen durumlardandır. Dişlerin gereğinden fazla sert olan diş fırçaları ile fırçalanması, diş taşları ya da anatomik farklılıklardan dolayı diş eti çekilmesi sorunu meydana gelebilir. Bu durumda yapılması gereken çözüm ameliyattır. Çekilen diş etinin ilerletilerek tekrar dikilebileceği gibi yetersiz olan diş etleri için ağız içinde farklı bir bölgeden alınan diş etlerinin eklenerek dikilmesi çözümü getirilebilir.

Aynı zamanda dişlerin üzerine diş etinin gereğinden fazla ilerlemesinden dolayı görüntü bozuklukları yaşanabilir. Bu gibi durumlarda yapılacak olan müdahale çeşitleri farklılık göstermektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte diş eti tedavilerinde lazer tedavisi de kullanılmaktadır. Lazer tedavisiyle diş etlerinin geri çekilmesi sağlanarak olması gereken seviyelere çekilmesi sağlanmaktadır. Daha ileri seviyede olan hastalıklar için lazer tedavisi işe yaramayacağından ameliyat edilmesi gerekecektir.

Yanlış ellerde diş eti ameliyatı olanlar sağlıklarını geri kazanmanın verdiği huzuru tam anlamıyla yaşayamayabilirler. Doktorun tecrübesiz oluşu ya da kliniğin sterilizasyonu yapılmamış yerlerde yapılan ameliyatlar netice beklendiğinden daha kötü olabilir. Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmet ile hasta memnuniyetini sağlamış olmanın verdiği huzur ile hizmet vermeye devam ediyoruz. İstanbul implantoloji alanında yaptığımız profesyonel işlemlerin neticesinde Dr. Tolga Gülçiçek Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği konusunda ilk sıralara ulaştık. Diş eti ameliyatları profesyonel ellerde yapılmazsa mühim sonuçlar doğurabilmektedir. Yıllardır yaptığımız operasyonlar neticesinde kazandığımız tecrübeyle sizlere kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

İmplantoloji Merkezi aracılığı ile yapmış olduğumuz tedavilerle yıllardır hastaların sağlık sorunlarını tedavi ediyoruz. Ağız sağlığının tam olarak sağlanabilmesi için verdiğimiz çalışmaların sonucu olarak sağlayabildiğimiz hasta memnuniyeti ve güveni ile çalışmaya devam ediyoruz.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız