Diş Eti Ameliyatı Sonrası

Periodontal hastalıklar kişinin yaşam kalitesini olumsu etkileyen problemlerdir. Bu durumda operasyonlar söz konusu olduğundan kişinin en kısa sürede sağlığına kavuşması hedeflenir. Diş eti ameliyatı sonrası ve operasyon sürecinde neler yaşandığını merak edenler Ataşehir İstanbul İmplantoloji İleri Estetik Diş Hekimliği ve İmplantoloji Merkezi hekimlerinden Tolga Gülçiçek’ten süreçle ilgili bilgi alabiliyor.

Durumu özetlemek gerekirse hastanın sıcak alımını kısıtlaması, gün içinde belirlenen süre dahilinde katı gıda alımından kaçınması son derece önemlidir. Hastanın operasyon sonrası şunlara dikkat etmesi gerekir:

- Cerrahi işlem sonrası 2 saat boyunca gıda ve sıvı alımı yapılmamalı,
- Ameliyat sonrası sıcak yiyecek ve içecekler içilmemeli,
- Operasyon sonrası sigara kullanımından kaçınılması gerekir,
- Konulan patın sürekli çıkarılmaması gerekir, aksi takdirde enfeksiyon kapılabilir,
- Hafif şişlikler olması normaldir, buz kompresi yapılabilir,

Diş Eti Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

Diş eti ameliyatlarının sonucu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bu alanla periodontoloji dalı ilgilenir. Diş etlerinin diş görünümünü örtmesi gibi durumlar söz konusu olduğunda estetik diş hekimliği devreye girer. Hastanın güldüğünde damaklarla örtülü olan diş yapısı, normale dönerken, diş eti estetiği yapılır.

Bu işlemler öncesinde kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması, operasyonda başarılı sonuçların alınması için hastanın hekimin tavsiyelerine uyması son derece önemlidir. Özellikle sigara içenlerin yaralarının iyileşmesi uzun süreceğinden bu işlemi bahane ederek sigarayı bırakabilirsiniz. Kişiden kişiye değişen diş eti ameliyatında iyileşme süreci 1 hafta 10 gün kadardır. Tamamen iyileşme süreci ise ortalama 2 haftalık bir zaman dilimini kapsar.

Diş Eti Ameliyatı Fiyatları

Operasyonun mahiyetine göre değişen diş eti ameliyatı fiyatları 20 yaş diş çekimi ya da damak kesilmesi gibi farklı operasyonlarda farklı sonuçlanmaktadır. Bazı işlemler zor gibi görünse de basit biçimde müdahale edilmesi söz konusu olmaktadır. Tam tersi durumlar da yaşanabilmektedir. Bu yüzden sonuçların bireysel olarak değerlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

henüz yorum yazılmamış.

Yorum yaz

Yorum yazmak için Giriş yapmalısınız